Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Faydalı Bilgiler
  4. »
  5. Cilt Lekeleri için Uygulanan Maskeler

Cilt Lekeleri için Uygulanan Maskeler

admin admin - - 4 dk okuma süresi
15 0

Cilt Lekeleri için Uygulanan Maskeler

Cildinizde oluşmuş olan sivilcelerin bıraktığı izler veya yaralardan eser kalan pütürlü yüzeyler güneş tahribatından ortaya çıkan lekeler gibi bir takım cildinizde leke oluşumu meydana gelebilir. Cildinizde meydana gelen cilt lekeleri için uygulanan maskeler mevcuttur ve bunları evinizin şartlarında kolaylıkla sağlaya bilirisiniz. İlk yapmanız gereken şey kendi cildinizin türünüzü tanımanız ve belirlemenizdir ve cilt tipinizin nasıl olduğunu biliyor iseniz kendine uygun maskelerden faydalanabilirsiniz. Salatalık maskesi yarım salatalık bir su bardağı yulaf ezmesi bir çay kaşığı yoğurt ile yapılır ilk olarak salatalığı güzelce ezmelisiniz ve yulaf ezmesi ile beraber güzelce karıştırın.

Böylelikle hamur kıvamını oluşturacaksınız yapmış olduğunuz bu karışımı gözlerinize dikkat ederek lekeli bölgelerinize iyice sürmelisiniz bu karışım yüzünüzde 10 dakika bekleyip kuruduktan sonra soğuk suyun yardımıyla durulamalısınız bu maskeyi haftada bir uygulamalısınız.

Bir diğer cilt lekeleri için uygulanan maskeler arasında çilek püresi yer almaktadır. Çilek herkesin çok sevdiği bir çileğin lezzeti kadar ciltte oluşan lekelerinize de çok faydası vardır. İhtiyacınız olan 2 tane büyük boy çilek bir yemek kaşığı ile lavanta yağı bir çay kaşığı da bir mayası çileklerimizi güzelce ezip püre haline getirmeliyiz ve daha sonra diğer malzemeleri karıştırıp harmanlanmalıdır. Elde edilmiş olan bu karışımdan lekeleri olan yerlere özenli ve dikkatli bir şekilde uygulamalısınız.

Hazırlanmış olan karışım sürülüp 15 dakika bekletilip ılık suyla durulanmalıdır sonuç alınması içinde haftada bir düzenli aralıklarla uygulanmalıdır ve bu maske sayesinde eski sivilce izlerinizden kurtulmanızda çok etkili bir rol oynayacaktır. Yukarıda bahsedilen ilk salatalık maskesinin haricinde bu salatalık maskesi de lekelerinizin giderilmesinde size yardımcı olacaktır. Yarım bardak su ve bir yemek kaşığıyla şeker lazım bunlar güzelce karıştırılmalıdır. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı yüzünüze peeligin yapar gibi dairesel hareketlerle cildinizdeki lekeli kısma sürmelisiniz isterseniz boynunuza da sürebilirsiniz. Daha sonra karışım kuruyacaktır ve 15 dakika sonunda su yardımıyla iyice durulamalısınız. Salatalık suyu ile yapmış olduğunuz maske sizi hem cildinizde oluşmuş olan lekelerinizden kurtaracak hem de ciltinize parlaklık katacaktır.

Cilt lekesi denilince akla ilk olarak çiller gelmektedir ve tabi ki de çiller içinde bir maske vardır. Bunun için yapmanız gereken şey keten hotumu ve bir bardak su. Keten tohumunu su ile iyice karıştırmalısınız ve daha sonra bu ikiliyi güzelce kaynatmaya bırakmalısınız. Elde etmiş olduğunuz bu kaynamış karışımı süzüp ince yapıdaki bezden yardım alıp elde etmiş olduğunuz karışıma batırmalı ve daha sonra cildinizdeki çilli kısımlara tampon şeklinde sürmelisiniz. Elde etmiş olduğunuz bu maskeyi 2 ve 3 günde bir tekrarlayarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Cildinizdeki çillerden dolayı oluşan diğer lekelerin giderilmesinde de yardımcı olacaktır. Cilt lekeleri için uygulanan maskeler bu şekildedir evinizde sizlerde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir