Nasıl Yapılır

Kapat

700 kalorilik diyet programı ile birlikte fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Kalori diyetlerini uygulamadan önce bilmeniz gereken bazı önemli beslenme kuralları vardır. İlk olarak günlük kalori ihtiyacınız 700 kalori miktarı ise bu diyeti uygulamalısınız. Aksi halde, bünyeniz yeterli olan kalori miktarını alamadığından kendini dengeleyemez ve çeşitli beslenme hastalıklarına yakalanabilirsiniz. İlk olarak günlük kalori ihtiyacınızı, kalori hesaplama programından öğrenerek 700 kalorilik diyetin size uygun olup olmadığının bilincinde olun.

Fazla kilolarımız genel olarak, yanlış beslenmeden kaynaklanır. Fast food yiyecekler, hazır gıdalar, cipsler, gazlı içecekler gibi besinler size kilo aldırabilir. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmeli ve spor ile ilgilenmelisiniz. Haftalık olarak düzenli egzersizler yapmalı, beslenme kurallarını ihmal etmemeli ve diyet programınıza uymalısınız. Doğal yollardan kilo vermek için bu yöntemlerden vazgeçmemelisiniz. Çeşitli zayıflama hapları, diyet ürünleriyle vereceğiniz kilolar, ürün kullanımını bıraktıktan sonra size fazlasıyla dönebildiği gibi, çeşitli sağlık problemlerine itebilir.

700 kalorilik diyet programına örnek olarak bir menü yapacak olursak, Nasilyapariz.Net olarak 700 kalorilik bir beslenme listesi hazırlayalım.

Diyetin sabah kahvaltısında; Bir dilim kepekli ekmek, yarım domates, bir dilim beyaz peynir, bir adet haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz.

Diyetin öğlen yemeğinde; Bir kase çorba, bir kase yoğurt, mevsim salata ve iki dilim kepekli ekmek tüketilmelidir.

Diyetin akşam yemeğinde; 150 gram brokoli haşlaması, bir kase yoğurt, bir dilim kepekli ekmek tüketilebilir.

Diyetin ara öğünlerinde mevsiminin meyvelerini tüketebilirsiniz. 700 kalorilik diyet size uygun olmayabilir. Uzman diyetisyenlere danışarak daha sağlıklı bilgiler edinebilirsiniz. Doktorunuza başvurmadan diyete başlamayınız.

6.541 Okunma 03 Mar 2011

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!