Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrünü Nasıl Arttırırsınız

Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrünü Nasıl Arttırırsınız

admin admin - - 3 dk okuma süresi
34 0
Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrünü Nasıl Arttırırsınız

Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrünü Nasıl Arttırırsınız? Gelişen teknoloji ile akıllı telefonlar bizim vazgeçilmezimiz olmuştur. Bu akıllı telefonlarla neredeyse her işimizi görmeye başladık. Akıllı telefonların gelişmesiyle bu telefonlara uygun olan uygulamalar da ortaya çıkmaya başladı. Bu uygulamaları telefonlarınıza yükleyerek telefonunuzu daha kullanışlı bi hale getirebilirsiniz. Örneğin size gelen mailleri kontrol etmek için telefonunuza uygun olan uygulamayı bulup cihazınıza yüklemeniz yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra çeşitli oyun ve eğlenceli uygulamalar da sizleri beklemekte. Telefonunuzla ne kadar iç içe olursanız da cihazınızın bir pil ömrü olduğunu unutmamak gerek. Bu pil ömrünü çeşitli yollarla arttırabilirsiniz.Bu yöntemlerle Akıllı telefonunuzun pil ömrünü nasıl arttırırsınız ? sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Batarya kullanım süresini uzatmanın doğru şarj etmekten geçtiğini sizlere hatırlatmakta fayda var. Piliniz tamamen tükenmeden cihazınızı şarja takmanız pil ömrünü kısaltmaktadır, telefonunuza uyarı geldiğinde şarja takmak doğru kullanım olacaktır. Bunun yanı sıra batarya optimizasyonu uygulamaları da kullanabilirsiniz. Kullanılacak bir diğer yöntem ise ekran parlaklığı seviyesidir. Bu seviyeyi aza indirerek pil ömrünüzü uzatabilirsiniz. Gerekli olmayan servisleri (WİFİ,bluetooth,GPS vb.) ve uygulamaları kapatmanız akıllı telefonunuzun pil ömrünü uzatmaktadır. Telefonunuzu sıcak ortamlardan uzak tutmanız gerekmektedir. Çünkü telefon ortam sıcaklığına göre enerji tüketir ve bu da telefonunuza ciddi zararlar verebilir.

Bu yöntemler dışında akıllı telefonunuza bulaşan virüsler de cihazınızın performansını ve pil ömrünü olumsuz etkiler. Bu virüslerden kurtulmak için çeşitli uygulamalar cihazınıza uygun storelerinde sizleri bekliyor. Bu uygulamalardan beklediğiniz verimi alamadıysanız telefonuzu fabrika ayarlarına döndürmek son çare olacaktır. Cihazını fabrika ayarlarına alırken dikket etmeniz gereken önemli bir ayrıntı var: SD(Hafıza) kartınızı cihazınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Aksi takdirde SD kartınızda bulunan resim, müzik, belgeler ve uygulamalar silinebilmektedir. Böylelikle kafanız rahat olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir