Nasıl Yapılır

Kapat
Akvaryum Çeşitleri, Akvaryum Modelleri, Ev İçin Akvaryum Modelleri, İş Yeri İçin Akvaryum Modelleri, Dekoratif Akvaryum Çeşitleri
Akvaryum dekorasyonunu yaparken bu dekorasyonu yapacak olan kişinin zevkine bağlıdır. Akvaryumun boyu ve genişliği, hangi cins balık yetiştireceğiniz, hangi temaları aksesuar olarak kullanacağınız önemli ayrıntıların başında gelir.

akvaryum çeşitleri


akvaryum dekorasyonu

En önemli 3 öğe şunlardır; Akvaryum dekorasyonu tasarlarken çok uzağa gitmeden balıkların doğal yaşam alanlarını göz önüne alarak yapmanız doğru olur. Dekorasyonu oluştururken göze hoş gelmesinin yanında balıklar içinde rahat olacak bir tasarım yapılmalıdır.


akvaryum sehpa

Akvaryum dekorasyonunda yapılan işlemin hoş görünmesi için arka planın doğru seçilmesi gerekir. Genellikle koyu tonların hakim olduğu arka planlar daha doğru olur. Arka tarafa yapışkan özelliği olan koyu renk fonlar kullanabilirsiniz. Eğer çok param yok ve harcamak istemiyorum diyorsanız koyu renk boyaylada bu işi pratik yoldan halletmiş olursunuz.

Akvaryum çeşitleri ile uygun dekorasyon yapmanız en doğru olanıdır. Hem balıklarınızın uzun ömürlü olması hem de şık görünmesini bu sayede elde edebilirsiniz.

Bazı balık türleri akvaryum içindeki kumları yedikleri için balığın cinsine uygun kum ya da taşlardan alabilirsiniz. Kuru ağaç kök ve dalları akvaryumunuzu çok şık gösterecektir. Önemli ayrıntı kullanacağınız ağaç kök ve dalları mutlaka ölü olmalıdır. Çünkü yaşayan kök ve dallar suyun ph değerinii değiştireceğinden balıklarınıza zarar verir. Akvaryumunuzda kaya kullanmak istiyorsanız balıkçınızdan alacağınız herhangi kaya  ya da doğadan toplayacağınız kayalarıda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6.708 Okunma 11 Tem 2010

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorumlar(4)
  • semih serier
   semih serier Ekim 10, 2015

   Camdan zeminiyle doğal akvaryum havası verilmiş harika bir oda..

  • BEYZ♠
   BEYZ♠ Ekim 10, 2015

   akvaryum izlemek istesem Bayrampaşa’ya giderdim abi. 3D kadar gereksiz göz yoran bir şey yok.

  • anan loves baban
   anan loves baban Ekim 10, 2015

   küçük bir akvaryumu idare edemeyen bizler ve büyük akvaryum olan denizleri idare eden Rabbimiz var.


Sen de Yorumla!