Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Alkali Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Alkali Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

admin admin - - 4 dk okuma süresi
10 0

Alkali Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları Nelerdir? Hepimiz vücudumuza değer veririz. Vücudumuzun sağlıklı ve düzenli olarak çalışması için de yapabileceğimiz bazı şeyler vardır. Ph değerimizi standartla tutmak da bu yapılması gereken şeylerin başında gelir. Bağışıklığımızın ayakta durabilmesi için Ph değerimizin 7,4 civarında olması gerekmektedir. Suda bulunan hidrosit ve hidrojen iyonları miktarı suyun alkali veya asidik özellikler gösterdiğini ortaya koyar. Eğer suyun içindeki hidrojen iyonu fazlaysa suyun asidik olduğu, hidrosit iyonu fazlaysa alkali olduğu söylenebilir. Peki, insanların vücudundaki ph değeri tam olarak ne olmalıdır. Bu değerin 7,365 olması gereklidir. Ancak 7,35 ila 7,45 aralığı da normal ve sağlıklı bir bedene işaret eder.  Alkali su insan sağlığı açısından önemlidir. Alkali su normal sudan altı kat kez fala hidratör özelliği taşımaktadır. Sağlığını önemseyen kişilerin alkali su içmesi tavsiye edilmektedir. Alkali su normal suya göre yüksek antioksidan içerir. Zayıflama amaçlı kullanılabilmesi bu özelliği sayesindedir. Alkali su nedir? Alkali suyun faydaları nelerdir? diye sorduğumuzda ise sadece zayıflamaya yardımcı olmadığı başka faydalarının da olduğunu söyleyebiliriz.

Alkali suyun Ph seviyesi ortalama 8 ila 8,5 arasıdır. Artan çevre ile ilgili faktörlerin vücudumuza verdiği zararlardan korunması için gereken yöntemlerden biridir. Ayrıca bağışıklığı da güçlendirir. Alkali su nedir? Alkali suyun faydaları nelerdir? diye sorduğumuzda asidik bazı şeylerden uzak durmamız gerektiğini de belirtebiliriz. Süt ürünleri, beyaz un, kümes hayvanları, beyaz şeker, yumurta, sentetik tatlandırıcılar, gazlı içecekler, siyah çay, kızartma, mayonez, ketçap, cipsler, fast food ürünler, rafine tuz gibi besin maddeleri ile kıskançlık, öfke gibi duygular asidik etkiyi arttırıcıdır. Alkali özelikleri olan vücuda yararı dokunan besinler ise, zencefil, salatalık, zerdeçal, brokoli, ıspanak, pazı, kırmızı lahana, soya filizi, kara turp, karpuz, kavun, hurma, kekik, nanedir. Suların kalitesine bakarken gerilimine dikkat etmek gerekir. Alkali sular gerilimi en az olan sulardır. Alkali su içmeye başlayan birinin su içme eğiliminin arttığı gözlenmektedir. Su içmekten hoşlanmayan kişilerde bu eğilime rastlanmıştır. Bu sayede cilt derisi parlaklaşır ve daha genç görünür. Kuru ciltli kişiler bu değişimi fark edeceklerdir. Alkali su sayesinde hastalıklardan da korunmak mümkündür. Asitler her gün vücudumuzu bombardımana uğratmaktadır. Birçok hastalığı bu durumla bağdaştırmak mümkündür. Özellikle şeker hastalığı, kalp hastalığı, tansiyon, kemik erimesi, kilo ve de böbrek hastalıklarında asitler gündeme gelmektedir.

Alkali su nedir? Alkali suyun faydaları nelerdir?

demişken yapılışına da göz atalım. Alkali su her gün içileceği kadar hazırlanmalıdır. Taze tüketilmesi gerekmektedir. Yapılışındaki ilk yöntem iki litre suya yarım kaşık İngiliz karbonatı eklenir. Bir diğer yöntem sabah kalkıldığında ılık suya biraz limon sıkılması ile gerçekleştirilir. Limon alkali bir özelliğe sahip olduğundan suya bu özelliği geçer. Ph seviyesini yükseltir. Suyu alkali hale getirir. Bu su aç karnına içilmelidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir