Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
29 0
Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır? Akıllı telefonların hayatımızdaki yeri her geçen gün geliştirilen yeni yeni uygulamalarla artıyor. Artık ihtiyacımız olan bir çok veriyi akıllı telefonlarımızda depolayıp ihtiyacımız olan her an ulaşabiliyoruz. Bununla birlikte akıllı telefonlarımızda günlük hayatımızda gerek iş gerekse günlük hayatımızla ilgili bir çok uygulama yüklü ve neredeyse tüm gün bu uygulamaları kullanır durumdayız. Bizim için içinde bu kadar önemli bilgi ve uygulamalar olan bir cihazı ise sorumsuzluğumuz nedeniyle yedeklemek hiç aklımızdan geçmemekte. Ancak başımıza bir iş gelip de telefonumuzdaki verileri kaybettiğimizde yedeklemenin önemini o zaman kavrıyoruz.

Yedekleme konusunda iOS işletim sistemine sahip telefon kullanıcıları daha şanslı. iTunes uygulaması ile sadece iPhone telefonları değil iPad, iPod gibi cihazları da yedekleme imkanı sunulmaktadır. Ancak Android kullanıcıları için bu imkanlar maalesef biraz kısıtlı. Bunun nedeni ise Android işletim sisteminin açık kaynak kodlu Linux tabanlı bir işletim sistemi olması. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle her firma bu işletim sistemini kendine göre özelleştirerek aynı sürümdeki Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda farklı görünümlerle piyasaya sunulmaktadır. Durum böyle olunca Apple’ın iTunes uygulaması gibi Android işletim sistemi için standart bir yedekleme yazılımı bulunmamaktadır.

Peki Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır? Android işletim sistemine sahip Samsung akıllı telefonlar için Kies adında bir uygulama mevcuttur. Eğer bir Samsung kullanıcısı iseniz bu programla telefonunuzu yedekleyebilirsiniz. Android işletim sistemli akıllı telefonları yedekleme konusunda öne çıkan bir diğer uygulama ise My Backup Pro uygulamasıdır. Bu uygulamayı marka fark etmeksizin Android işletim sistemi yüklü her akıllı telefonda kullanabilmeniz mümkün. Googlr Play Store’dan zaman kısıtlamalı ücretsiz versiyonunu ya da 4,99 $ karşılığında tam sürümünü indirip Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzun yedekleme işlemini yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir