Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapariz
  4. »
  5. Apple iphone 6s te 3d Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır

Apple iphone 6s te 3d Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
26 0
Apple İphone 6s te 3d Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır

Apple iphone 6s te 3d Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır ? Apple firmasının yayınlamış olduğu pek çok güncelleme mevcut ve bu güncellemelerle birlikte de cihazlarımıza işe yarar özellikler eklenmekte. Güncelleme desteği ile iPhone 6S ve 6S Plus cihazlarına getirilen 3D Touch özelliği kullanıcıların günlük kullanımlarında oldukça işe yarayan ve ekrana dokunma sayısını önemli ölçüde azaltmakta olan bir sistem.

Bu sistem ekrana basma sertliğini otomatik olarak algılayarak kullanıcılara farklı özellikler sunmakta. Yapılacak birkaç basit hassasiyet ayarıyla üç farklı hassasiyet modunun içeriğiyle hızlı eylem görüntüme, açılır menülere kolay bir şekilde ulaşım, içerik ön izlemesi gibi eylemler yapılabilmekte. Hızlı eylem görüntüleme özellikle kullanıcıların oldukça işine yarayacak bir yenilik. İçeriklere menülerden uzun yoldan ulaşmak yerine menüye girip gitmek istediği uygulamaya uzun bir şekilde basılı tutulduğu zaman açılan pencereden kısa yoldan hızlıca erişim sağlayabilecekler. 6S ve 6S Plus cihazlarına getirilmiş bu özelliği Apple iphone 6S te 3D Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır? başlığıyla inceleyeceğiz.

* Öncelikle iPhone cihazınızın menüsüne girin ve ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın. Ayarlar menüsü içerisindeki ‘Genel’ seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda ‘Erişebilirlik’ seçeneğine geçiş yapın. Açılan ekranda yer alan ‘3D Touch’ sekmesine geçiş yapın.

* Açılacak olan pencereden 3D Touch özelliğinin açık konumda olduğundan emin olun. Açık değilse butonu sürükleyip yeşil konuma getirerek açın.

* 3D Touch özelliği kullanıcılara üç adet dokunma hassasiyeti seçeneği sunmaktadır. Hafif seçeneği ile ekran fazlasıyla duyarlı bir hale getiriliyor, orta seçeneği varsayılan otomatik düzeyi belirler, sert seçeneği ise ekranda daha sert bir dokunma baskısı uygulayacağınız anlamına gelmekte. Kullanım seçeneğine göre hafif, orta veya sert seçeneklerinden istediğinizi seçin.

* Bu üç seçenekten birini seçtikten sonrasında bir alt kısımda ‘3D Touch Hassasiyet Testi’ seçeneğini göreceksiniz. Dilerseniz ayarlarınızı kaydetmeden öncesinde bu test ile ayarlarınızın ön izlemesini deneyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir