Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Balık Sırtı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır

Balık Sırtı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır

admin admin - - 2 dk okuma süresi
27 0

Balık Sırtı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Bayanların saç bakımına çok önem verdiğini biliyoruz. Saçlarımız bizim karakterimizden bir parça gibi. Bizle ilk defa karşılaşan biri için bizle ilgili ipuçlarını saçlarımız verir. Yaşımız, psikolojik durumumuz, hayata bakış açımız, hayal dünyamızla ilgili çok şeyi saçlarımızla anlatabiliriz. Saç rengimiz ve saç şeklimiz bu anlamda çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda da gözüküyor ki erkekler bayanların saçlarına çok dikkat ediyor. Saç deyip geçmemek gerekiyor.
Öğrencilik zamanımızdan bu yana saç örgüsü hep hayatımızdadır.

Tabi ki sadece klasik örgü modeliyle kalmadı durum ve çok modern saç örgü modelleri bulundu. Son zamanlarda moda olan ve en çok tercih edilen saç modellerinden biri de balık sırtı saç örgüsüdür. Balık sırtı saç örgüsü hem sade hem de çok şık durur. Eğer saç örgüsünden vazgeçemeyenlerdenseniz balık sırtı modelini hayatınıza almalısınız. Gelin şimdi balık sırtı saç örgüsü nasıl yapılıyor biraz anlatalım.

Balık sırtı saç örgüsü yaparken ilk adım olarak saçımızı iyice tarıyoruz. Daha sonra saçımızı üstten ve alttan ikiye ayırıyoruz. Saçımız çok iyi taranmış olmalıdır. En tepedeki bir miktar saçı elimize alıyoruz ve üçe ayırıyoruz. İki kere normal örgü yapıyoruz. Daha sonra sağ taraftan bir tutam saç örgünün içine dahil ediyoruz. Bir kere ördükten sonra sol taraftan bir tutam saç alıp örgüye dahil ediyoruz. Aynı şekilde saç bitene kadar işlemi devam ettirin. Sağdan ve soldan aldığımız saçlar bitecektir. Kalan saçı yanlardan saç alarak devam ettirin. Balık sırtı saç örgümüz hazır, güle güle kullanın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir