Nasıl Yapılır

Kapat

Çocuk Bebek Rejimi Diyeti-Çocuk Bebek Rejimi Diyeti Nedir-Çocuk Bebek Rejimi Diyeti Nasıl Yapılır-Çocuk Bebek Rejimi Diyeti Nasıl Yaparız

Hasta çocukların, çocuk diyeti ve çocuk rejimi uygulamarına ancak uzman doktorlar karar verebilir. Fakat, doktora gidilinceye kadar geçen süre zarfında çocuğunuzun beslenmesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Trdiyet.com olarak, çocuk diyeti ve çocuk rejimi hakkında bilgilendireceğiz.

Hasta çocuğun neler yememesine doktor karar verir. Ancak adil durumlarda doktor gelinceye kadar neler yapılması gerektiğinin bilinmesi, çocuk sağlığı bakımından önem taşır. Her zaman olabilen ateşsiz nezlelerde, çocuğun yiyeceğinde bir değişiklik yapmak gereksizdir. Çocuk sokağa çıkmadığı ve fazla hareket etmediği ve hafifte olsa rahatsız olduğu günlerde iştahı azalır. Çocuğun canının istemediğini yedirmeye gayret etmek gereksizdir. Her zamankinden az yemesi normal olan çocuğa, sulu besinleri fazla vermek en uygun davranış olur.

Doktor tavsiyesi alana kadar ateşli çocuğun beslenmesi önemlidir. Yüksek ateş,iştahı çok azaltır. Genellikle katı besinlerin alınması güçleşir. Sulu gıdalara , istek artar. Her saat su veya limonata içirilmelidir. Diğer taraftan verilen sulu yiyecekler hastalığa ve çocuğun  isteğine göre değişir. Sulu gıda, çok kere komposta, yoğurt, pirinç çorbası, yağı alınmış süt olabilir. Ateşli hallerde iştahı kaçan çocuğa hafif yemekler yedirilir. Et, balık, tavuk ve çok yağlı gıdaların verilmesi uygun olmaz.

7.653 Okunma 03 Mar 2011

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!