Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Doğal Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

Doğal Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

admin admin - - 2 dk okuma süresi
11 0

Doğal Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Düğünlere gittiğimde en çok zorlandığım şeylerden bir tanesi gelin olan arkadaşlarıma çok güzel olmuşsun demektir. Kıskançlıktan fesatlıktan falan değil ha, sadece o güzelim yüzlerini o abartılı makyajla tanınmaz hale getirtip bir prensese benzemeleri gerekirken pandomim sanatçılarına benzemeleri. Bugüne kadar çok az gelin makyajını hoş bulmuşumdur. Onlardan da biri makyajını kendisi yapmış diğerleri şanslıymış doğru makyöze denk gelmişler diyebilirim.

Düğün gecesi elbetteki gündelik hayattakinden daha farklı görünmek gerek. Ama zaten o gelinlik size başlı başına farklı bir hava katıyor. Sonra o allı pullu gelin saçı yine yeterince gösterişli. Hal böyle olunca gelin makyajının daha doğal, daha soft ve gelini tanınmaz hale getirmeyecek bir makyaj olması önemli. Bir kere o eski porselen makyaj modasını unutun gitsin. Çok yapay ve duygusuz bir görüntü veriyor. Doğal bir makyaj nasıl yapılır bir kaç küçük tüyo verelim.
– Öncelikle fondöteni sürerken çok fazla olmamasına özen gösterin ve eliniz yada pamuk yardımı ile iyice yedirin.

– Eğer yüzünüzde kapanmasını istediğiniz leke yada sivilceler varsa bunu fondöten ile değil uygun bir kapatıcı ile yapmalısınız.

– Ne kadar doğal bir makyaj yapacak olursanız olun göz makyajı daima ön planda olmalı. Buğulu ve ışıltılı bir göz makyajı düğün gecenizde size özel bir hava verecektir.

– Yüzünüzde doğru gölgelendirmeler ile yüz kusurlarını kapatmayı ve yüzünüzü dik ve kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Ama bunu doğru şekilde yapmalısınız.

– Ruj seçiminde de daha pastel tonları seçmek doğal bir gelin makyajının tamamlayıcısı olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir