Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır

admin admin - - 2 dk okuma süresi
11 0

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Her bayanın en çok yapmak istediği dumanlı göz makyajı nasıl yapılır diye soranlar için işte sizlere adım adım dumanlı göz makyajı.

Bayanlar için beklide bir imkansız gibi görünen bu makyaj yapılması çok zahmet isteyen bir şeydir. Fakat yaptığımız adımları takip eden her bayan için bu zahmetli uğraş çok basit bir hal alacaktır. Dumanlı göz makyajı için ilk başta göz kapaklarından başlayalım. Başlangıç olarak öncelikle 12 renkten oluşan makyaj setiniz ve çift başlıklı makyaj fırçanızın olması çok önemlidir. Çünkü bu iki makyaj setinin içinde dumanlı gözler sahip olmak için 12 tane renk uyumu vardır. Bu renklerden birkaçı ise simsiyah renkler, kahverengi renkler, kapalı tonlardaki gri renklerdir. Dumanlı gözleri yapmak için özel olarak tasarlanmış olan makyaj fırçasını ise çift başlıklı olmasına dikkat ediniz. Bu çift başlıklardan biri göz pınarlarındaki makyajı dağıtmak diğer fırçamız ise likit ve eyelenir arasındaki geçişi sağlamak için özel yapılmış bir fırçadır.

Kapalı tondaki bir fondöten ve ya kapatıcı ile göz çevresine güzel bir şekilde sürünüz. Üst ve alt kirpiklerin içine ise siyah bir göz kalemi çekiniz. Daha sonra sizlere tavsiye ettiğimiz fırça yardımı ile makyaj setinin içinden zevkinize uygun bir far seçim daha sonra kaşın hemen altından iyi bir biçimde bu farı dağıtınız. Parıltılı bir renk seçimi ile göz pınarlarını diğer fırçamızla dağıtınız. Daha sonra maskara sürüp makyajınıza son noktayı koyunuz. Böylece hayal ettiğiniz dumanlı gözlere sizde en kısa bir makyaj süresi ile sahip olacaksınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir