Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Düzleştirici ile Bukleler Nasıl Yapılır

Düzleştirici ile Bukleler Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
12 0

Düzleştirici ile Bukleler Nasıl Yapılır?

Gündelik yaşamda bazen her şeye sahip olamayabiliriz. Gün geçtikçe gelişen dünyanın her ürettiğini almak isteyebiliriz. Ama bazen sadece istemekle oluyor. Çünkü maddi kazancımız buna el vermiyor, olabilir. 15 yıl öncesine gidersek saç düzleştiricisi ve maşadan söz etmek pek mümkün değildi. Biz kadınlarda elimizden gelen yöntemlerle saçlarımızı şekillendiriyorduk.

O zamanlar kadınlar jöleyi daha sık kullanıyorlardı. Saçlarımızı düzleştirmek istediğimizde ütü yöntemini kullanırdık. Elimizde olan yöntemlerle güzelliğimize güzellik katmaya devam ederken teknoloji biraz daha gelişti. Elimize ince ve uzun bir makine verdiler. Prize takıp ısınınca saçlarımızı düzleştireceğini söylediler. İlk başlarda her evde yoktu. Televizyonda ya da bir arkadaşımızda görünce tanıştık. Kısa sürede saçları dümdüz yapınca çok memnun kaldık. Ağladık, sızladık. Annemizi, babamızı ikna edip aldırdık.

Peki, düzleştiriciyle sadece saçlarımızı düz mü yapabiliriz? Başka şekiller veremeyiz mi? kelime oyunu yapıp düzleştirici dedikleri için illa düz mü yapması gerekiyordu? Elbette hayır! Düzleştiriciyle maşa olmadan da bukleler yapabiliriz. Elimize aldığımız bir tutam saçı ısınan düzleştiricin içine yerleştirip makineyi dışa doğru çevirdiğimiz zaman harika buklelere sahip olabiliriz.

Hem kalın bukleler hem de ince bukleler yapabiliriz. Bu bizim zevkimize kalmıştır. Kısa sürede harika sonuçlar alabiliriz. Eğer maşanız yoksa bu yolu deneyebiliriz. Çünkü her ikisini almaya maddiyatımız yetmeyebilir. Düşünerek harika bir şekilde hayatımızı kolaylaştırıcı şeyler bulabiliriz.

Ayrıca saçımıza yaptığımız buklelerin kalıcı olmasını istiyorsak saçlarımıza çok hafif sprey sıkabiliriz. Çok fazla sprey sıkmamamız iyi olabilir. Çünkü çok fazla sıkılan sprey saçı sertleştirir. Modern görüntüden uzaklaştırır. Sadece yapmamız gereken az sprey sıkarak elimize bir tutam saç almalıyız. Ardından düzleştiricin içinde saçımızı döndürmeliyiz. Çok kolay bir yöntem olmakla birlikte zamandan tasarruf etmemizi sağlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir