Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Evde Manikür Nasıl Yapılır

Evde Manikür Nasıl Yapılır

admin admin - - 2 dk okuma süresi
10 0

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Bakımlı olmak insana kendini iyi hissettirir. Özel hissettirir. El ayak bakımı da bu bakımın içerisine girer. Manikür kadınların genelde kuaförlerde yaptıkları tırnak bakımıdır. Ancak çoğu zaman maddi imkanlar çoğu zaman da zaman darlığı bazen de kuaförlerin bulundukları koşulları beğenmeyip manikür bakımını evde yapmayı tercih ederiz. Manikür evde yapmak isteyen bayanlar yazıma kulak verin.

Manikür için gerekli olan malzemeleri yazacak olursak; kolonya, oje, et makası, havlu, kağıt törpü, aseton
Maniküre başlamadan önce tırnaklarınızın iyice yıkayınız. Temizlik ve hijyen her zaman bir numaralı koşulunuz olsun. Tırnaklarınızın hijyenini sağladıktan sonra tırnaklarınızda oje varsa bu ojeleri asetonla iyice siliniz. Daha sonra tırnaklarınıza şekil vermek için törpü kullanın ve istediğiniz şekli verin. Törpü kullanırken tırnakları fazla zarar vermeyin ve çok fazla inceltmeyin. Törpüleme işi bittikten sonra ellerinizi sabunlu su ile iyice yıkayıp sabunlu suyun içinde et tırnak makinesi ile tırnak etlerini fazlalıklarını alın ve eti düzleştirin. Et tırnak makinesi ile etleri geriye doğru itin yoksa etleriniz kanayabilir.

Bu işlem bittikten sonra ellerinizin sterili ve mikroplardan arınması için tırnak ve tüm ellerinizi kolonya ile yıkayın. Kolonya içeriğindeki alkol mikropları öldürür. Ve hijyeni sağlar. Tüm bu işlemler bittikten sonra tırnaklarınız biraz dinlendikten sonra makyajınız ya da giyeceğiniz kıyafete uygun olarak tırnaklarınıza oje sürünüz. Ojelerin izi düzgün sürdükten sonra kurumasını bekleyin oje kuruduktan sonra manikür için kullandığınız malzemeleri iyice yıkayınız ve gerekirse alkollü sudan geçirin ya da kolonya ile iyice yıkayınız. Hijyen çok önemlidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir