Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Gece Makyajı Nasıl Yapılır

admin admin - - 2 dk okuma süresi
8 0

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı bayanlar tarafından sürekli uygulanır. Özel bir geceye giderken, ya da özel bir davetiye düğüne giderken, iş yemeğine giderken yapacağımız gece makyajına dikkat etmemiz gerekir. Çünkü biz bayanlar en güzel ve en şık biz olsun isteriz. Gece makyajı yaparken yüzün bir gün öncesinden iyi dinlenmiş olması gerekir.
Gece makyajına başlamadan önce yüzünüzü iyice yüz temizleyici ile temizleyiniz.

Yüzünüzün temiz olması çok önemlidir. Kirli yüzde makyaj güzel durmaz ve yüzdeki makyaj pürtük olur. Yüzünüze sürülen makyaja başlamadan önce yüzünüzü iyice yüz nemlendirici ile nemlendiriniz. Daha sonra fondöten uygulayınca yüzünüze yakışacak fondöten sürünüz. Yani teninize uyacak fondöteni seçiniz. Gece makyajı için göz ve dudaklar çok önemlidir. Yüzünüze sürdüğünüz fondöten özellikle göz çevresine iyice em diriniz. Gözaltı halkalarını kapatınız. El parmaklarınızla elmacık kemiklerinize iyice fondöteni uygulayınız.

Fondöten sürdükten sonra kaşlara gelmiş fondötenleri iyice temizleyip kaş kalemi ile kaşlarınızı iyice belirginleştirin-iz. Gözünüze süreceğiniz kalemin rengi siyah olursa gece makyajı için daha uygun olur. Çünkü siyah kendini belli edecektir. Göz kalemi sürdükten sonra güzel bir şekilde rimeli de sürünüz.

Daha sonra gözdeki makyaj fazlalıklarını pamuklu çubukla siliniz. Göz arkası için kullanacağınız farlar abartılı olmayacak şekilde makyajınızı tonuna uygun tonlarını seçiniz. Yüzündeki elmacık kemiklerinizin daha güzel görünmesi için de allık kullanınız. Allık için de yine bronz tonlarda kullanmanız gece makyajı için uygun olacaktır.

Gece makyajında dudaklarda çok büyük önem arz eder. Dudaklar için gece makyajında kırmızı ve pembe renkleri kullanınız. Ruj kullanmadan önce de dudak kalemi de kullanınız. Dudak rengi sizi daha çekici gösterecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir