Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Gotik Makyaj Nasıl Yapılır

Gotik Makyaj Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
10 0

Gotik Makyaj Nasıl Yapılır?

Gotik makyaj yapılırken genellikle siyah ve bordo türevi renkler tercih edilir. Ayrıca bir yandan da makyajda kontrast oluşturmak amacıyla beyaz tonları da sıklıkla tercih edilir. Bu renkleri destekleyici ve farklı tonları bulunan bir çok makyaj markası vardır. Ayrıca gotik makyaj yaptıktan sonra makyajı tamamlayan aksesuarlar için de yine bu renkler sıklıkla tercih edilmektedir.

Yukarıda da açıkladığımız gibi gotik makyaj için siyah tonların sıklıkla tercih edildiği bir makyajdır. Ancak siyahın yanında kırmızı ve beyaz renklere de yer verilirse daha da güzel kombinler meydana gelebilmektedir. Genellikle gotik makyajının zor bir makyaj olduğu söylenir. Ancak tam tersi gotik makyaj daha kolay bir makyaj çeşididir. Yalnızca bazı dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır.

Siyah tonlarına ağırlık vermek gotik makyaj için yeterli olacaktır. Gotik makyaj yapılırken kişinin isteğine göre fondöten ya da pudra yardımı ile yüzün normalinden daha fazla soluk gözükmesi sağlanır. Genellikle pudra bu işlem için en çok kullanılan yöntemdir.

Kullanacağınız pudrayı seçerken ten renginize göre 1 ya da 2 basamak daha açık renkte olması tavsiye edilmektedir. Beyaz pudra gotik makyaj için en uygun olan ve en çok kullanılan pudra çeşididir. Yüzü yeterince soluklaştırdıktan sonra da sıra göz makyajına geliyor.

Göz kalemi yardımı ile gözün alt ve de üst kısmına belirgin bir siyah çizgi oluşturulması gerekir. Bu işlemden sonra göz altındaki çizgi daha da kalınlaşır ve de belirginleşir. Göz kapağının üzerine de kişinin tercihine göre siyah renkte ya da koyu bir gri tonda far çekilmesi gerekir.

Şimdi de sırada eyeliner çekmek var. Burada önemli olan nokta süreceğiniz eyelinerın siyah ya da bordo gibi gotik makyajın renklerine zıtlık oluşturacak bir renkte olmamasıdır. Göz makyajı bittikten sonra dudaklarına geçilir. Kalın bir dudak kalemi yardımı ile dudakların sınırları belirlenir. Ardından da koyu renk bir ruj uygulanır. Ruj renginde genellikle pastel renkler kullanılması önerilir. Özellikle pastel bordo çokça tercih edilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir