Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Göz Altı Morlukları Makyajla Nasıl Kapatılır

Göz Altı Morlukları Makyajla Nasıl Kapatılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
9 0

Göz Altı Morlukları Makyajla Nasıl Kapatılır?

Göz altı morlukları yorgun geçen günleri saklaması en zor olan işaretlerinden biri. Kimi zaman ise, özellikle esmer kadınlarda doğuştan hafif bir göz altı morluğu olabiliyor. Hamilelik ve doğum sonrasında da bir süre göz altlarında ve yüzün başka yerlerinde renk değişimleri yaşanabiliyor. Bu morluklar bazen göz bebeklerini daha ön plana çıkarırken kimi zamansa solgun ve hastalıklı bir ifade yaratıyor.

Göz altı morluklarını kapatmak içi en etkili yöntem elbette fondöten kullanımı. Normal ten rengine uygun fondöten seçmek bile oldukça zor bir işken göz altı renklerini kapatacak tonu bulmak daha da zor olabilir. Bu yüzden önce yüzünüzü iyice yıkayıp önceki günden kalma makyaj izlerini tamamen sildikten sonra farklı renklerde göz kalemleri alarak hafifçe gözlerinize uygulayın. Pastel tonları kullanmanız genellikle tavsiye edilir. Kahve ve griye çalan renkler, morlar ve koyu bordolar en iyi ton seçimleridir.

Bu tonlardan hangisini göz makyajınız içi kullanacağınıza karar verdikten sora fondöteninizi seçin. Örneğin göz makyaınız için kahve bir ton kullanacaksanız göz altlarınıza çok açık bir fondöten uygulamanıza gerek olmaz. Ancak daha açık tonları tercih edeceksiniz morlukları kapatmak için normalde yaptığınızdan bir kat daha kalın ve bir kat daha açık renkte bir fondöten kullanın. Rujunuzu da göz makyajınıza uygun renkte seçerek yüzünüzdeki tonları dengeleyin. Aksi takdirde göz altlarınız daha çok dikkat çekecektir.
Bu günlerde paylaşım sitelerinde yayılan bir video da oldukça ilgi topladı. Bu videoda göz alt morluklarını gizlemek için önce sıradan bir ruj bu morlukların üzerine uygulanıyor. Ardından tıpkı direk teninize uygularmış gibi fondöten ve pudra ekleniyor.

Bu yöntem oldukça işlevsel görünse de terlediğinizde ya da yağmur yağdığında ve ya herhangi bir nedenle gün bitmeden makyajınızı silmek zorunda kaldığınız zaman sizi çok zor durumlara sokar. Bu nedenle rujun çok baskın bir tonda olmaması ve fondöteninizin de kolayca çıkmayan bir kalitede olması gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir