Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Guzel Olurum
  4. »
  5. Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
18 1

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cildimiz belki de en çok özen göstermemiz gereken yerimizdir. Çünkü yıpranmış ve bakımsız bir cilt sizi olduğunuzdan fazla yaşlı gösterecektir. Evet bayanlar makyajla harikalar yaratmak için alt zeminin de çok iyi korunması gereklidir. Çünkü her zaman makyaj yapmazsınız bazen de doğal halinizle çıkarsınız dışarı. İşte o zamanlar cildinizin canlı ve genç görünmesi daha önemlidir. Bunu yapmak fazla vaktinizi almaz. Hatta o evinizi temizlemek için harcadığınız vaktin yarısını dahi harcamazsınız.

Üstelik cilt bakımını alışkanlık haline getirdiğiniz zaman daha da pratik hale geleceğini görebilirsiniz. Cildinize gereken önemi vermezseniz yıllar sonra bunun cevabını size hiç acımadan verecektir.Cilt sağlığı için en önemli kural vücudunuza ihtiyacı olan suyu vermenizdir. Çünkü neme doymuş cilt daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşacaktır. Susuz kalan cilt daha çabuk yıpranır ve yaşlı bir görünüm alır. Sabahları uyandığınızda temiz cildinize bakım kreminizi uygulayın. Bırakın gün boyu cildiniz makyajsız ve doğal kalsın.

Bu sürede rahat bir nefes alsın cildiniz. Terlediğiniz anlarda ılık bir duş cildinizin nefes almasına yardımcı olacaktır. Çünkü terlemeyle gözeneklerden zararlı maddeleri atar vücut. Siz de banyo yaparak bu maddeleri vücut yüzeyinden atmış olursunuz. Gün içinde dışarı çıkmanızı gerektirecek bir durum oluşmuş ise muhakkak eve gelince yüzünüzdeki makyajı temizleyin. En çok yapılan hatalardan biri gece makyajını temizlemeden yatmaktır. Makyaj haricinde gün içinde havası kirli ortamlardan cildiniz de nasibini alır.

Bu yüzden cildin temizlenmesi gerekir. Cildinizi temizlemek için piyasadaki temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu bir jel  ya da tonik olabilir. Doğal bir ürün kullanmak istiyorsanız gül suyunu önerebiliriz. Gül suyu da cilt temizlemede kullanılabilir. Belli periyotlarda da cildinize peeling yapmanız tavsiye edilir. Kuru cildi olan bayanlar  mutlaka nemlendirici krem kullanın.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Mvld - -

    çok güzel bilgiler beğendim siteniz geniş çaplı olduğundan hoşuma gitti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir