Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
9 0

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük makyaj her gün yapılan rutin makyajdır. Günlük makyaj normal işe gidince sürülen makyajdır. Doğru günlük makyaj yapmak için dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır.
Günlük makyaj için yüzünüzün temiz olması gerekmektedir. Bu yüzden makyaj yapmadan önce muhakkak yüzünüzü yüz temizleyici jel ya da bol su ile yıkayınız. Yüzünüzü yıkadıktan sonra iyice kurul ayınız ve yüzünüzü iyice yüz nemlendiricileri ile nemlendiriniz. Yüzünüzü iyice nemlendirdikten sonra teninizin rengini bilerek ona göre bir krem fondöten ile iyice fondöteni yüze sürünüz. Yüze sürülen fondöten yüze iyice dağıldıktan sonra göz çevrenizdeki gözaltı morluklarını kapatmak içinde gözaltı kanatıcıları kullanınız.

Yüzünüzdeki diğer lekeleri kapatmak için de leke kanatıcıları da kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki lekeler kapatıldıktan sonra da yüzünüzün ten rengine uygun allıklar kullanınız. Allık kullanılırken de yüz şeklinize uygun allık sürünüz. Yüz yapısı yuvarlak ise allık uzunlamasına sürülür. Yüz yapınız uzun ise allık yuvarlak bir şekilde sürülür. Allık krem şeklinde olmasına dikkat ediniz. Toz allıklar dağılıp kötü görünmesine sebep olur.

Bu yüzden allık seçiminize dikkat ediniz. Göz makyajınızı yaparken dikkatli olunuz. Gözünüz küçükse gözün içine beyaz kalem sürünüz. Göz kalemi kullanırken gündüz makyajı yapacağınız için abartıya kaçmayın. Göz kalemini sadece gözün içine sürünüz. Göz kalemi tek kat sürünüz.

Göz kalemi maskara şeklinde sürdüğünüz zaman dağılmamasına dikkat ediniz. Kirpiklerinize sürdüğünüz maskara ya dikkat ediniz. Topak şeklinde olan maskaraları kullanmayınız. Maskarayı tek kat sürünüz. Göz arkasına sürülen farlardan sürmek istiyorsanız abartıya kaçmadan kıyafet ve makyajınıza uygun far sürünüz.
Süreceğiniz ruj da çok önemlidir. Ruj kapalı tonlarda olmamalıdır. Ruju açık tonlarda seçiniz. Ve ince bir şekilde rujunuzu sürünüz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir