Nasıl Yapılır

Kapat

Kaplumbaga Kabugu Neden Yumuşar?, Kaplumbaga Kabugu Hastalıkları,Kaplumbaga Kabugu Yumuşaması Tedavisi

Doğada bulunan kaplumbağalarda da görülen bu hastalık evde beslediğimiz evcil kaplumbağalarımızda da görülür. Bunun nedeni, aldığı besinlerden ihtiyacı olan minareleri karşılayamamasıdır. İnsanların da kemiklerinin kuvvetli olabilmesi için birçok minerale ihtiyacı vardır. Kaplumbağa kabuğu da koruyucu bir kemik olduğundan ve dış etkenlerden korunması için güçlü olmalıdır.

Evimizde beslediğimiz kaplumbağalarımızın kabukları yumuşarsa, basit bir tedaviyle ihtiyacı olan minareleri verebiliriz. Bir yumurtayı iyice haşlayınız. Bu yumurtayı haşladığımız suda bir gün bekletiniz. Beklettiğimiz suyu kaplumbağamızın suyuna ilave ediniz. Ara sıra da haşlanmış yumurta akı veriniz. Böylelikle kaplumbağamızın gereksinimi olan mineralleri vermiş oluruz.

Su Kaplumbagası Nasıl Bakılır?
7.944 Okunma 26 Haz 2010

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorumlar(5)
  • buse güllü
   buse güllü Mayıs 11, 2013

   benimki yaşıyor ama ölmek üzere kabuğu pamuk kadar yumuşadı bu bilgi için teşekkürler hemen yapacağım 🙂

   • sedef
    sedef Mart 16, 2014

    buse benımkıde cok yumusak bende yapıcam sen yaptınmı ? denedınmı ıse yarıyormu ?

   • salih doğramacıoğlu
    salih doğramacıoğlu Eylül 28, 2015

    kaplumbağanızı güneşli bir yere su kabı ile alın haşlanmış yumurta suyunu suyuna karıştırın yumurta akını gün aşırı verin ve yeşil marul yaprağı yemlik karides ve proteyin takviyesi ile su antibiyotiği takviyesi yapın bence erkenden toparlanır ara sıra güneşli ortamlarda kuru olarak yürütün.


Sen de Yorumla!