Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
8 0

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Hem çekici hem de olduğundan daha güzel gözler için her bayanın tercih ettiği makyaj çeşidi olan kedigözü makyajı sanıldığından da kolay bir makyajdır.

Peki, kedigözü makyajı için ne yapılmalıdır.
İlk önce nemlendirmesi amacıyla bir nemlendirici krem kullanmanız çok önemlidir. Daha sonra iyi bir fondöten yardımı ile yüzümüzün tamamına sürelim. Ardından göz çevresini iyi bir şekle soksun diye kapatıcı sürünüz. Ucunun sivri olması gereken siyah bir göz kalemi ile göz kapağının üzerine içten dışa doğru bir çizgi çekiniz. Kısa ve dolgun bir far fırçası ile göz kısmına iyice farınızı sürün fakat farın dışarı taşmasını engellemeye çalışın. Daha sonra fırça biçimindeki likit yardımı ile kirpiklerin üzerinden geçecek şekilde bir çizgi çekiniz. Çektiğiniz çizginin kalınlığı size kalmıştır. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta iç kısımda ince olmasıdır.

Kenarlarını daha düzgün bir şekil almasını istiyorsanız bir kat daha farınızı sürmeniz gerekmektedir. Ayrıca seçtiğiniz farın parlak bir renk olmasına dikkat ediniz. Bu sizin için çok önemli olacaktır. Daha sonra sürdüğünüz farı ve kalemi karıştırıp göz kenarlarına yanı dış kısma doğru iyi bir şekilde çekiniz. Daha sonra kaşlarınızın altına beyaz ya da açık renk parlatıcı sürünüz. Kirpik aşamasına gelirsek eğer onlar içinde tek kat rimel çekmeniz daha iyi olacaktır. Böylece kedigözü makyajına sizde istediğiniz rahatlıkla erişebilirsiniz.

Fakat iyi bir kedigözü makyajı için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Far seçimizin her zaman açık tonlar olmalıdır. Likit sürme aşaması ise dikkatli olmanız gereken adım ise orta kısımda ince olmasıdır. Ayrıca kaşlar içinde iyi bir kalem sizi daha hoş kılacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir