Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
13 0
Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır, kirpik uzatma, kirpik uzatma yöntemleri, kirpik makyajı yapılışı, kirpik uzatma ve gürleştirme

Bakışların etkili olması ve anlam dolu olmasının sırrı muhakkak upuzun ve bakımlı kirpiklerden geçmektedir. Ancak buna rağmen çoğu kadın kirpiklerine gereken özeni göstermiyor. Oysaki kirpiklerimiz de tıpkı saçlarımız gibi kırılır, zamanla dökülür ve seyrekleşir. Üstelik saçlarınız gibi hemen uzamazlar, eski haline kavuşmaları için upuzunca bir süre beklemeniz gerekir.

Peki, kirpik bakımı nasıl yapılmalıdır, hangi yöntemler kullanılmalıdır biliyor musunuz?
Eski dönemlerden beri kadınlar çeşitli bitkilerin yağlarını güzellik ve bakımları için kullanmışlardır. Biz de bu yağları günümüzde kirpik bakımı için rahatlıkla kullanabiliriz. Bu yağlar ise, kakao yağı, tatlı badem yağı, hint yağı, fındık yağı, ceviz yağı ve susam yağıdır.

Temiz ve ince bir fırça yardımı ile hatta fırça bulamamışsanız bir kulak pamuğu yardımıyla bu yağları kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Daha pratik bir çözüm olarak bitmiş rimel şişenizi iyice temizledikten sonra kullanacağınız yağı bu şişe içine dökerek tıpkı rimel sürer gibi uygulayabilirsiniz. Tatlı badem yağı ve hint yağı bu yağlar içinde en etkili sonuca kavuşturanlardır.

Bu sebeple bu iki yağı birbirine karıştırarak bir bakım kürü oluşturabilirsiniz. Ardından bu karışımı duşa girmeden yaklaşık yarım saat kadar önce, yarım çay kaşığı miktarınca kirpiklerinize uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra duş alabilirsiniz. Ancak duş esnasında yağlar gözünüzü yakabileceği için göz ile temas etmemesine özen gösterin. Ayrıca duşta tamamen temizlendiğine emin olun.

Haftada iki kez bu işlemi düzenli olarak tekrar ettiğinizde, bir ay sonra güçlü ve gür kirpiklere sahip olduğunuzu göreceksiniz. Bunun yanı sıra kirpikleriniz için hangi yağı kullanırsanız kullanın, etkili sonuçlara ulaşmak için düzenli olarak tekrar etmeniz gerektiğini ve günlük makyajınızın tamamen temizlemeniz gerektiğini unutmayın.

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Çok uç bir durum olmadıkça göz makyajınızı temizlemeden uyumamaya dikkat edin. Son olarak kullanacağınız yağların göz için zararlı olduğunu unutmayın ve göz ile temasından uzak durun eğer yanlışlıkla gözünüze kaçarsa hemen bol su ile durulayın ve en az 1 saat beklemeden uyumayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir