Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir

admin admin - - 3 dk okuma süresi
9 0

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir? Kısa Saç Modelleri

Saç, stil için başta gelen önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle stilinizi önemli ölçüde değiştirebilir. Uzun saçlara şekil vermek kolaydır peki kısa saçlar için de aynı şey geçerli midir? Bu yazımızda kısa saça şekil vermek için birkaç ipucu sunacağız. Kısa ve katsız bir saça sahipseniz bir kahkül sizi kurtarabilir. kahkül kestirerek saçınıza farklı bir hava katmış olacaksınız. Kahkül sevmem kullanamam da diyorsanız yine bir başka önerimiz var.

Saçınızın ön taraflarından bir tutam saç alıp döndürerek arkaya tutturmanız. Bunu yaparken tel tokaya ihtiyacınız olacaktır. Saçınızın ön taraftaki orta kısmından bir tutam saç alıp krepe yaparak geriye doğru sabitleyebilirsiniz. Bu size çok doğal bir hava katacaktır. İki küçük lastik toka ile saçınızı ikiye ayırıp toplayabilirsiniz. Bu sizi küçük ve şirin kız çocuk moduna geçirmek için yardımcı olacaktır. Saçınızı yarım toplayabilirsiniz ve boyun kısmınıza kalan saçlardan bir kaç tutam alıp örebilirsiniz. Saçlarınızın arka kısmına yani tepesine krepe yaparak saçınızı toplayabilirsiniz. Çok hoş görüneceğinden emin olabilirsiniz. Saçlarınızın aralarına birkaç bukle atabilirsiniz. Bunu bir maşa ve düzleştirici yardımıyla yapmak doğru olacaktır.

Saçlarınızın bir tarafını tel toka ile toplayıp diğer tarafını salmak size güzel bir görünüm verir. Eğer bunları bile yapamayacak kadar kısa saçınız varsa o zaman yazımızın devamını okumalısınız.
Erkek saç kesimi diye tabir ettiğimiz saç modeline sahipseniz yine sizin için birkaç önerimiz olacaktır. Bu durumda sabitleyici sprey çok yardımcınız olabilir. Fön makinesi de ilk olarak rahat ve doğal bir görünüm kazanmak istiyorsanız saçınızın ön kısmını uzun bırakıp diğer kısımları biraz daha kısaltmanızı öneririz. Saçınızın ön kısmıyla yapmanız gereken bir sprey yardımıyla havaya doğru tutmak ve geriye atmaktır. Saçınız hoş bir görünüm kazanacaktır. Yine saçlarınızın hepsini geriye doğru tarayabilir ve sprey sıkabilirsiniz. Bu sayede doğal bir görünüm elde edeceksiniz.
Saçlarınıza boya işlemi yapmayı düşünürseniz aralara renkler attırmanız çok doğru olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir