Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Ofis Makyajı Nasıl Yapılır

Ofis Makyajı Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
11 0

Ofis Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmak aslında bir nevi sanattır desek sanırım çok da abartmış olmayız. Tek tip bir makyajla tüm hayatınızı değerlendirmek çok da doğru sayılmaz. Yani wamp bir makyajla diskoya gidebilir yada bir düğüne katılabilirsiniz ama işe giderken bu tip bir makyajla gidemezsiniz.

Yada arkadaşlarınızla eğlenmeye giderken basit bir makyajla gitmezsiniz. Yani her ortamın gerektirdiği makyaj stili farklıdır. Ofis makyajı ise çalıştığınız işin branşına ve giyim tarzına göre değişiklik gösterecek olsa bile temel prensipleri aynıdır.

– Öncelikle makyajın kendini gösterebilmesi için yüzdeki tüylerin düzenli olarak alınmasına ve ve cildin bakımlı olmasına özen gösterilmelidir ki gün içerisinde zamanla makyajınız silinse yada dağılsa dahi görüntünüzdeki zarafet kaybolmasın.

– İyi bir kapatıcı fondöten kullanmayı ihmal etmeyin. Yüzünüzde ki pürüzsüzlük ve ışıltı makyajınızı da daha hoş gösterecektir.

– Göz makyajınızı yaparken gece makyajı gibi ışıltılı değilde daha sade olarak yapmayı tercih etmelisiniz. Hatta pastel tonlarda belli belirsiz bir far kullanmak en ideali. Eye liner veya göz kalemi unutulmaması gereken bir detay. Ofis makyajınızda kullanacağınız en iddialı detay göz kaleminiz olmalıdır. Bunun yanı sıra rimel de kullanabilirsiniz. Son derece şık ve feminen bir görünüm olacaktır.

– Allık kullanıyorsanız toprak tonlarını tercih edin fakat çok da abartmamaya dikkat edin. Hatta allık daha genç kız havası kattığından iş ortamında hiç kullanılmaması daha iyi olabilir.

– Ruj tercihiniz ise tamamen giydiğiniz kıyafete kalmış. Bu konuda sınır sizin cesaretiniz ve giyim tarzınıza kalmış. Sade kıyafetler giyinen biri iseniz soft renkler, daha cesur ve sert çizgiler taşıyan giysiler giyiyorsanız kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir