Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Ombre Saç Nasıl Yapılır

Ombre Saç Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
11 0

Ombre Saç Nasıl Yapılır? Ombre Saç Modelleri

Kadınlar için saç en önemli ve en sevdikleri aksesuarları. Çünkü kıyafetlerini de makyajlarını da tamamlayan en büyük ve en güçlü etken saç. Tabi ki bu kadar önemli bir aksesuarın kesimi de, rengi de, bakımlı olması da çok önemli. Yüzüne yakışan kesimi yaptırmak, tenine uyan renge boyatmak ve her daim canlı ve parlak görünmesi için dikkat edilmesi gereken şeyler var.
Gün geçmiyor ki saç modasında da değişiklikler yaşanmasın. İşte son yılların en çok kullanılan saça renk verme işlemi de ombre. Uygun yapıldığı ve doğru renk seçildiği taktirde hemen hemen her tene uyan çok hoş ve modern bir model. Ombre genellikle kişinin saç renginden daha açık tonlarda ve saçın aşağı tarafına yapılan bir işlem. Normal uç balyajdan farkı ise bu renk verme işleminin saçın alt kısmına krepe atılarak yapılması. Zaten ombrenin diğer adı da özellikle kuaförler arasında krepe balyaj olarak geçer.

Saçın uzunluğuna ve kısalığına göre rengin nereden başlayacağı hesaplanır. Doğal durması açısından saçın üst rengine yakın bir renk seçilir saç tutamlara ayrılır ve krepe atılarak seçilen renge boyanır. Bu moda ilerledikçe daha farklı ve değişik renk seçenekleri de ortaya çıktı. Örneğin artık koyu yeşiller, pembenin tonları ve mavi renkleri de ombre işlemi için kullanılmakta.

Eğer cesaretli bir kişiliğe sahipseniz ve renk kullanmaktan hoşlanıyorsanız ve kendi saç renginiz de bu renkleri kullanmaya müsaitse değişik renkleri de deneyerek farklı görünümler elde edebilirsiniz. Yapılan ombrenin kendini daha güzel göstermesi için ise saçın alt tarafında geniş dalgalar yapılarak kullanmak rengin kendisini daha güzel göstermesini sağlayacaktır.

Hatta saça parlaklık veren spreylerden kullanılarak daha ışıl ışıl ve güzel bir görüntü elde edilebilir. Ombre işlemi yapıldıktan sonra ise saç, boya işlemi gördüğünden bakımına daha çok dikkat edilmeli ve yıpranması önlenmelidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir