Nasıl Yapılır

Kapat

Perde Montajı, Perde Nasıl Talır?, Perde Nasıl Değiştirilir?, Perde Montajı Nasıl Yapılır? ,Perde Kornişe Nasıl Takılır?, Perde Kornişi Nasıl Takılır?

Perde Nasıl Takılır?

Perde takmak içşin öncelikle sağlam bir merdivene ya da evde uzun boylu birisine ihtiyacımız vardır. Daha sonra eski perdelerimiz kornişten çıkartılır ve yenileri sırayla kornişe takılır. Alt güneşlik ve üst tül perdeleri takarken kornişin yanlış tarafına takmamaya dikkat etmeliyiz.
 
Perdeleri taktıktan sonra ilk çekişte çıkmaması için kornişe kilit mekanızması gören plastik biritlerden takmayı unutmayın ki emekleriniz ziyan olmasın.

Perde Kornişi Nasıl Takılır?

Birkaç küçük aletle kendi kornişinizi kendiniz takmaya ne dersiniz?
1. Pencerenin durumunu kontrol edin (unutmayın her gün oturduğunuz bir odada perdeleri çok sık kapatmazsınız) ve eğer ihtiyacınız varsa iki kat akrilik boya uygulayın. Sabah boyayın ve öğleden sonraya kadar bekleyin.
2. İşinizin kolaylaşması için metal tüpleri tercih edin. Birçok uzunlukta bulabileceğiniz bu tüpler her boyuttaki pencereye sürme yiv sistemleri sayesinde uyum sağlar.
3. Perde çubuğunun tutturma desteklerini nereye yerleştireceğinizi belirleyin (pencerenin açılmasını engellememeleri gerekir). Genellikle tavandan 10 cm alta yerleştirilen destekler pencerenin diklemesine iki tarafına da 15 cm uzaklıkta yerleştirilir.
4. Uygun delgili elektrikli bir matkap kullanarak (moloz taşı, briket, beton veya alçıpan plakaya göre) topukların boyuna uygun derinlikte delikler açın.v
5. Ne çok bol bir şekilde, ne de fazla zorlama yapmadan girmesi gereken topukları deliklere yerleştirin. Eğer delikler çok büyük kaldıysa topukları kibrit yardımıyla sabitleyin.
6. Eğer topuklar duvarın dışına taştıysa çıkarın ve deliği yeniden delerek derinleştirin ya da topuğun fazla kısmını duvar seviyesine gelecek şekilde dibinden kesin. İlk desteği vidalayın.
7. Çubuğu bir ucundan pay bırakarak destek üzerinde tutun ve ikinci desteği de düzgün olması açısından su terazisi kullanarak yerleştirin. Vidaların yerini kurşun kalem kullanarak belirleyin ve bir önceki işlemde yaptığınız gibi matkapla çubuğu delin.
8. Çubuğu yerleştirin ve perdeyi takın. Perdeler hareket ettirilirken çubuğun kaymasını engellemek amacıyla destek vidalarını sıkıştırın.
9. Dekoratif kapatıcıları çubuğun uç kısımlarına yerleştirin. Bu tip kapatıcılar plastik ayarlanabilir halkaları ile farklı genişlikteki metalik çubuklara da uyum sağlar.
14.920 Okunma 11 Tem 2010

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorumlar(11)
  • ozcan.tek
   ozcan.tek Temmuz 23, 2015

   Cam Balkonlar için kullanımı ve montajı kolay olan Plise perde sistemleri – Gültekin Plicell Üretici Bayii.

  • yalnızadam
   yalnızadam Temmuz 23, 2015

   Perde takmak cesaret ister 10 cm de durup montajı yapmak

  • Hatüpen
   Hatüpen Temmuz 23, 2015

   Olur böyle şeyler,çokta fazla şey etmemek lazım 🙂 Korniş montajı yapan biri olarak perde şıkırtısının kulanımı öğrendim :))

  • Yaylacık Tabela
   Yaylacık Tabela Temmuz 23, 2015

   Vidasız kolay montajı ile katlanabilen cam balkon sistemlerine uygulanabilen SDS Pileli Perde Hatüpen’de…

  • fatihkoca
   fatihkoca Temmuz 23, 2015

   Emine de eylemini stor perde montajı yaparken cekilen fotoğrafı ile destekledi

  • Alpaslan Ekiz
   Alpaslan Ekiz Temmuz 23, 2015

   bizdede kruvaze var dikilmiş montajı yapılmış bazı örnekler.

  • Mehmet Gurel
   Mehmet Gurel Temmuz 23, 2015

   Stor perde anlatımlı ve videolu montajı – 6 Şubat 2015 –


Sen de Yorumla!