Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

 1. Anasayfa
 2. »
 3. El İşi Becerileri
 4. »
 5. Perde Montajı, Perde Nasıl Takılır?, Perde Nasıl Değiştirilir?, Perde Montajı Nasıl Yapılır? ,Perde Kornişe Nasıl Takılır?, Perde Kornişi Nasıl Takılır?

Perde Montajı, Perde Nasıl Takılır?, Perde Nasıl Değiştirilir?, Perde Montajı Nasıl Yapılır? ,Perde Kornişe Nasıl Takılır?, Perde Kornişi Nasıl Takılır?

Arthur Arthur - - 3 dk okuma süresi
58 11
Perde Nasıl Takılır

Perde Montajı, Perde Nasıl Talır?, Perde Nasıl Değiştirilir?, Perde Montajı Nasıl Yapılır? ,Perde Kornişe Nasıl Takılır?, Perde Kornişi Nasıl Takılır?

Perde Nasıl Takılır?

Perde takmak içşin öncelikle sağlam bir merdivene ya da evde uzun boylu birisine ihtiyacımız vardır. Daha sonra eski perdelerimiz kornişten çıkartılır ve yenileri sırayla kornişe takılır. Alt güneşlik ve üst tül perdeleri takarken kornişin yanlış tarafına takmamaya dikkat etmeliyiz.
 
Perdeleri taktıktan sonra ilk çekişte çıkmaması için kornişe kilit mekanızması gören plastik biritlerden takmayı unutmayın ki emekleriniz ziyan olmasın.

Perde Kornişi Nasıl Takılır?

Birkaç küçük aletle kendi kornişinizi kendiniz takmaya ne dersiniz?
1. Pencerenin durumunu kontrol edin (unutmayın her gün oturduğunuz bir odada perdeleri çok sık kapatmazsınız) ve eğer ihtiyacınız varsa iki kat akrilik boya uygulayın. Sabah boyayın ve öğleden sonraya kadar bekleyin.
2. İşinizin kolaylaşması için metal tüpleri tercih edin. Birçok uzunlukta bulabileceğiniz bu tüpler her boyuttaki pencereye sürme yiv sistemleri sayesinde uyum sağlar.
3. Perde çubuğunun tutturma desteklerini nereye yerleştireceğinizi belirleyin (pencerenin açılmasını engellememeleri gerekir). Genellikle tavandan 10 cm alta yerleştirilen destekler pencerenin diklemesine iki tarafına da 15 cm uzaklıkta yerleştirilir.
4. Uygun delgili elektrikli bir matkap kullanarak (moloz taşı, briket, beton veya alçıpan plakaya göre) topukların boyuna uygun derinlikte delikler açın.v
5. Ne çok bol bir şekilde, ne de fazla zorlama yapmadan girmesi gereken topukları deliklere yerleştirin. Eğer delikler çok büyük kaldıysa topukları kibrit yardımıyla sabitleyin.
6. Eğer topuklar duvarın dışına taştıysa çıkarın ve deliği yeniden delerek derinleştirin ya da topuğun fazla kısmını duvar seviyesine gelecek şekilde dibinden kesin. İlk desteği vidalayın.
7. Çubuğu bir ucundan pay bırakarak destek üzerinde tutun ve ikinci desteği de düzgün olması açısından su terazisi kullanarak yerleştirin. Vidaların yerini kurşun kalem kullanarak belirleyin ve bir önceki işlemde yaptığınız gibi matkapla çubuğu delin.
8. Çubuğu yerleştirin ve perdeyi takın. Perdeler hareket ettirilirken çubuğun kaymasını engellemek amacıyla destek vidalarını sıkıştırın.
9. Dekoratif kapatıcıları çubuğun uç kısımlarına yerleştirin. Bu tip kapatıcılar plastik ayarlanabilir halkaları ile farklı genişlikteki metalik çubuklara da uyum sağlar.

İlgili Yazılar

11 Yorum

 1. ozcan.tek - -

  Cam Balkonlar için kullanımı ve montajı kolay olan Plise perde sistemleri – Gültekin Plicell Üretici Bayii.

 2. yalnızadam - -

  Perde takmak cesaret ister 10 cm de durup montajı yapmak

 3. Hatüpen - -

  Olur böyle şeyler,çokta fazla şey etmemek lazım 🙂 Korniş montajı yapan biri olarak perde şıkırtısının kulanımı öğrendim :))

 4. Yaylacık Tabela - -

  Vidasız kolay montajı ile katlanabilen cam balkon sistemlerine uygulanabilen SDS Pileli Perde Hatüpen’de…

 5. Ümit ASLAN - -

  Atalay et vinil perde sineklik yapım montajı

 6. MERVE CAN - -

  Perde Montajı yapılır 🙂

 7. fatihkoca - -

  Emine de eylemini stor perde montajı yaparken cekilen fotoğrafı ile destekledi

 8. Yıldırım Perde - -

  perde tülü montajı mı yapıyor

 9. Alpaslan Ekiz - -

  bizdede kruvaze var dikilmiş montajı yapılmış bazı örnekler.

 10. Firma Rehberi - -

  Zebra Perde Montajı Nasıl Yapılır?:

 11. Mehmet Gurel - -

  Stor perde anlatımlı ve videolu montajı – 6 Şubat 2015 –

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir