Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Guzel Olurum
  4. »
  5. Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

admin admin - - 2 dk okuma süresi
11 0

Porselen makyaj nasıl yapılır ?

Makyaj kadınların daha güzel ve bakımlı görünmek için uyguladıkları şeydir. Makyajın çeşitleri vardır. Bunlardan biri de porselen makyajdır. Porselen makyaj olduğundan daha soğuk ve mat görünmek için sürülen makyajdır. Genelde fotoğraf çekimlerinde film sahnelerinde kullanılan makyajdır.

Porselen makyajın en önemli malzemesi taş pudradır. Bu taş pudra normal kullanılan pudradan çok daha ağır ve sert bir pudradır. Bu pudra kullanılınca pudranın içine su katılarak yapılmaktadır. Bu pudra çok ağır ve kapatıcı özelliği vardır. Bu makyaj çok ağır bir makyaj olduğu için genelde tavsiye edilmez çünkü bu makyaj daha solgun ve sizi olduğunuzdan daha soğuk gösterecektir. Ancak bu makyaj video ve film çekimlerinde ya da fotoğraf çekimlerinde kullanılması tavsiye edilir. Diğer makyajlarda dikkat ettiğimiz özellik bu makyajda da öne çıkıyor.

Ten renginin uyumuna göre makyaj sürülmelidir. Örneğin kullanacağınız pudra ve fondötenin aynı tonda ve cildinize uygun olmasına dikkat edininiz. Porselen makyajı sürdürebilmeniz için muhakkak bir uzmandan yardım almalısınız. Çünkü porselen makyaj evde uygulayabileceğiniz bir makyaj çeşidi değildir.

Evde uygulamaya kalkarsanız çok kötü sonuçlara katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca yapılacak porselen makyaj saç tipinize de uygun olmalıdır.

Porselen makyaja geçmeden önce teninizi iyice temizleyin daha sonra teninize uygun fondöten seçiniz. Fondötenden sonra yüzünüzü kapatıcılarla lekeleri kapatınız. Yüzünüzün ve fondötenin renginden pudra sürünüz. Porselen makyaj soğuk görünümlü makyajı oluşturduğu için süreceğiniz ruj mat görünümlü olsun.

Kapalı tonlarda olması daha iyi olacaktır. Daha sonra kullanacağınız rujunuzun rengi ile dudak kaleminin rengi aynı tonlarda olursa dudaklarınız daha dolgun ve güzel görünecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir