Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bilgisayar
 4. »
 5. Uzaktan Modeme Modemi Nasıl Resetleriz?, Uzaktan Modeme Reset Atmak, Modeme Reset Nasıl Atılır?

Uzaktan Modeme Modemi Nasıl Resetleriz?, Uzaktan Modeme Reset Atmak, Modeme Reset Nasıl Atılır?

Arthur Arthur - - 1 dk okuma süresi
32 6
modeme reset atmak

Uzaktan Modeme Modemi Nasıl Resetleriz?, Uzaktan Modeme Reset Atmak, Modeme Reset Nasıl Atılır?

Ekonomik olması nedeniyle birkaç komşu birleşir internet alırız ve tek modemle işimizi görürüz. Gecenin bir yarısı internet hattı gider ve modeme rest atmak gerekir. Eee komşuya mı gideceğiz ya gece yarısı modeme rest atalım diye komşuya mı gidilir. Tabiî ki gidilmez. Şimdi size kendi bilgisayarınızdan uzaktaki bir modeme rest atmamanın ne kadar kolay olduğunu anlatacağım.

İnternet explorer sayfanızı açınız ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazınız (aradaki noktaları unutmayınız). Şimdi karşınıza bir kullanıcı ve şifre soran sayfa gelecek buraya kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz. Eğer değiştirilmediyse kullanıcı adı admin ve şifre yine admin’dir. Şimdi modeminizin ayar kısmına gelmiş bulunuyoruz bu kısımdan kolaylıkla modeme rest atabilirsiniz. Bunun için “service provider settings” kısmında “wan setup” bölümündeki fins butonuna basarak rest işlemine başlayabiliriz. Aslında burada biz modemimizin ayarlarını tekrar yüklüyoruz bu esnada da modemimiz rest atılmış oluyor.

İlgili Yazılar

6 Yorum

 1. Sorun - -

  Abi Ben İnternet Explorer e 192.168.1.1 yazdığım zaman Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor Diyor Başka Tarayıcılardan Girdiğim Zaman da Hiçbir veri alınmadı ERR_EMPTY_RESPONSE Diyor Bunun Çözümü Varmı Yoksa Böylemi Kalacak

  1. kşlkşlk - -

   Çok geçmiş aradan ama belki bakan olur diye cevaplıyayım . bazı modemlerin 192.168.1.2 oluyor modeme göre değişyor yani . klavuzu varsa bakın küçük kitapta yazar karıştırın görürsünüz.

  2. ç.çömnöm - -

   192.168.2.1 i dene hiçbiri olmuyosa

 2. ADYOK - -

  başlat > çalıştır > cmd > ipconfig yazın entere tıklayın orda yazar…

 3. Bahadir - -

  hocam kullanıcı adı ve şifre derken i
  internetin adi ve şifresimi anlayamadım

 4. Enes - -

  hocam tam başımdan geçen olay

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir