Nasıl Yapılır

Kapat

Uzaktan Modeme Modemi Nasıl Resetleriz?, Uzaktan Modeme Reset Atmak, Modeme Reset Nasıl Atılır?

Ekonomik olması nedeniyle birkaç komşu birleşir internet alırız ve tek modemle işimizi görürüz. Gecenin bir yarısı internet hattı gider ve modeme rest atmak gerekir. Eee komşuya mı gideceğiz ya gece yarısı modeme rest atalım diye komşuya mı gidilir. Tabiî ki gidilmez. Şimdi size kendi bilgisayarınızdan uzaktaki bir modeme rest atmamanın ne kadar kolay olduğunu anlatacağım.

İnternet explorer sayfanızı açınız ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazınız (aradaki noktaları unutmayınız). Şimdi karşınıza bir kullanıcı ve şifre soran sayfa gelecek buraya kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz. Eğer değiştirilmediyse kullanıcı adı admin ve şifre yine admin’dir. Şimdi modeminizin ayar kısmına gelmiş bulunuyoruz bu kısımdan kolaylıkla modeme rest atabilirsiniz. Bunun için “service provider settings” kısmında “wan setup” bölümündeki fins butonuna basarak rest işlemine başlayabiliriz. Aslında burada biz modemimizin ayarlarını tekrar yüklüyoruz bu esnada da modemimiz rest atılmış oluyor.

25.649 Okunma 09 Tem 2010

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorumlar(6)
  • Sorun
   Sorun Temmuz 11, 2015

   Abi Ben İnternet Explorer e 192.168.1.1 yazdığım zaman Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor Diyor Başka Tarayıcılardan Girdiğim Zaman da Hiçbir veri alınmadı ERR_EMPTY_RESPONSE Diyor Bunun Çözümü Varmı Yoksa Böylemi Kalacak

   • kşlkşlk
    kşlkşlk Mart 19, 2016

    Çok geçmiş aradan ama belki bakan olur diye cevaplıyayım . bazı modemlerin 192.168.1.2 oluyor modeme göre değişyor yani . klavuzu varsa bakın küçük kitapta yazar karıştırın görürsünüz.

  • ADYOK
   ADYOK Haziran 21, 2016

   başlat > çalıştır > cmd > ipconfig yazın entere tıklayın orda yazar…

  • Bahadir
   Bahadir Ağustos 6, 2016

   hocam kullanıcı adı ve şifre derken i
   internetin adi ve şifresimi anlayamadım

  • Enes
   Enes Aralık 6, 2016

   hocam tam başımdan geçen olay


Sen de Yorumla!