Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Yağmurlu Havada Nasıl Makyaj Yapılır

Yağmurlu Havada Nasıl Makyaj Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
16 0
Yağmurlu Havada Nasıl Makyaj Nasıl Yapılır

Yağmurlu Havada Nasıl Makyaj Yapılır?

Yağmurlu havada nasıl makyaj yapılır bunun üzerinde biraz duralım. Mis kokulu bir sabaha uyandınız. Dışarıya baktınız hava yağmurlu ve işe yetişmeniz gerekir. Yada işe gitmiyorsanız bile dışarıya alışverişe gideceksiniz veya sevdiğiniz bir kişi, arkadaş tarafından kahvaltıya davetlisiniz. Hemen aklınıza düşen nasıl giyineceğiniz, saçınızı ve makyajınızı nasıl yapacağınız gelir. Ardından bir de dönüp saate baktınız epey vaktiniz yok sadece 1 saatiniz var. Onca şeyi 1 saate sığdırmak biz kadınlar için pekte kolay değil.

Geçelim yapılacaklara. Yağmurluğunuzu ayarladınız. Saçınızı da toplamaya karar verdiniz. Şimdi sıra makyajda. Biz kadınlar yağmurda çamurda yazda sıcakta her an güzel olmak isteriz. İşte biz bu yazımızda sizlere kötü hava koşuluna bile karşı nasıl makyaj yapmanız gerektiğini anlatacağım.

yağmurlu günler için makyaj

Makyajımıza geçmeden önce şunu belirtmek istiyorum ki soğuk ve yağışlı aylarda cildimiz kabuklanır ve soyulur. Çünkü cildimize çarpan hava yüzümüzün nemini kurutabilir. Bu yüzden öncelikle yüzümüzü her zaman olduğu gibi yıkıyoruz, kirden cildimizi arındırıyoruz. Belirtmiş olduğum önceliği mutlaka dikkate almalısınız. Cildimize çok katı olmayan bir nemlendiriciyi tek tabaka halinde uyguluyoruz. Çünkü yağmur yağacak ise dışarıdaki nem oranı artar ve yapacağımız makyaj nemlenip akabilir.

Makyajımızın topaklanmaması içinde tek tabaka sürmek yeterli olacaktır. O sırada cildimizin kreminizi emmesi için biraz beklememiz gereklidir. Bu yüzden zaman kaybı olmaması için saçınızı yapıp veya giyineceklerinizi ütüleyip makyajınıza devam edin. Şimdi gelelim en önemli ben fondöten kullanmayı tavsiye etmiyorum.

Yağmurlu bir havada doğal bir makyaj yapılması hem akmamasını önler ve bu hava koşuluna en çok doğal bir makyaj yakışır. Göz altı torbalarımız için ten renginizden 1 ton açık kapatıcınızı uygulayabiliriz. Eğer cildinizin çok nemli olduğunu hissediyorsanız pudra kullanarak matlaştırabilirsiniz.

Göz üstünüze de eyelinerinizi ince bir tabaka olarak uygulayın. Kullandığınız eyeliner kalıcı olmalı ki yağmura maruz kaldığınız zaman akmasın. Ardından akmayan rimelinizi üst kirpiklere ve alt kirpiklere uygulayın. Dudaklarınıza da çatlamayı önlemek vişne dudak koruyucunuzu uygulayıp makyajınızı bitirebilirsiniz. İşte size yağmurlu havaya karşı güçlü makyaj tüyolarımız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir