Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hastaliklar ve Tedavileri
  4. »
  5. Sivilce İzleri Nasıl Geçer ? Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılmalı ?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer ? Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılmalı ?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
15 0

Sivilce İzleri Nasıl Geçer ? Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılmalı ?

Sivilce izlerinden kurtulmak herkesin dilediği bir sorundur. Kiminde silik birer iz gibi iken kiminde kırmızı izler halindedir. En başta ergenlik döneminde başımıza bela olan bu sivilceler stresli durumlarda daha sonra da tekrarlayabilirler. Kimi insanda sivilceler iz bırakmadan geçerken kimisi bu kadar şanslı olamayabiliyor. Özellikle yağlı ve iyi temizlenmeyen ciltler hemen sivilcelere davetiye çıkarırlar. Bu yüzden cilt bakımınızı aksatmamanız gerekir ki derideki gözenekleriniz kir ile dolmasın.

Sivilce izleri için doğal bir çok çözüm yolu mevcuttur. Sivilce izleriniz için güzellik merkezlerinin yolunu da tutabilirsiniz bu da alternatif bir yoldur. Ancak biz ise burada doğal yollardan bahsedeceğiz. Sivilceli yüzünüze buz ile masaj yapmanız sivilcelerin vermiş olduğu kızarıkları ve şişkinlikleri alacaktır. Sivilcelere iyi gelen birkaç bitkiden bahsetmek istiyorum şimdi.

İlk bitkimiz hemen herkesin evinde bulunan maruldur. Üç bardak suyun içine marul yapraklarını doğrayın ve kaynamaya başlatın. Karışım soğuduktan sonra sabah akşam bu su ile yüzünüzü silin. Zamanla sivilce izlerinizden kurtulacağınızı göreceksiniz. Diğer bir bitkimiz sabun otudur. Sabun otunun kullanılan kısmı köküdür. Bu bitkinin kökünü kaynatın ve suyu ile yüzünüzü silin.

Bu su sivilceler üzerine oldukça etkili bir karışımdır. Bir bardak suda ceviz yapraklarını kaynatın ve soğumasını bekleyin. Daha sonra bu su ile cilt lekelerinizin olduğu bölgeleri silin. Bir süre sonra lekelerinize iyi geldiğini farkedeceksiniz. Başak bir bitki sinir otudur. Sinir otunun ezerek suyu çıkarılır ve akneli lekeli alanlara uygulanır. Bu bitki de diğerleri gibi  ilk seferde değil düzenli kullanım ile etki gösterecektir.

Yüzünüzdeki izler kırmızı küçük yuvarlaklar halinde ise bir bardak sütte salatalığın kabuklarını bekletin ve daha sonra bu kabuklar ile yüzünüzü silin. Bu uygulama yüzünüzdeki kızarıklıklar zamanla geçecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir