Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. internet
  4. »
  5. Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız

admin admin - - 3 dk okuma süresi
26 0

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız? Facebook Nasıl Yedek Alınır? Twitter Nasıl Yedek Alınır? instagram Nasıl Yedek Alınır?

Tüm sosyal medya hesabı kullanan kullanıcılar uzun yıllar kullanmış oldukları hesaplarını ve hesaplarını içeren içerikleri yedeklemek ya da kopyalamak istemektedir. Hesaplarını silmek isteyen kullanıcılar bile daha sonra yeni bir hesap açabilme ihtimallerine karşılık mevcut hesaplarındaki içerikleri bilgisayarlarına yedeklemek istemektedirler. Peki sosyal medya hesaplarınızın yedeklerini nasıl alırsınız?

Twitter hesabının yedeğini almak için çok zor bir aşamadan geçilmemektedir. Çünkü Twitter’ın kendi içeriğinde yedekleme bölümü bulunmaktadır. Öncelikle Twitter’a giriş yapılır ve profil resmine tıklanarak açılan menüden ayarlar sekmesine tıklanır. Ayarlar bölümüne tıklandıktan sonra açılan menüden hesap butonuna tıklanır. Hesap bölümüne gelindiğinde alt kısımda bulunan “Arşivini İste” sekmesine gelinir ve bu sekmeye tıklanır. Tıklama işlemi bittikten sonra içeriklerin yedeklendiğine dair bir bilgilendirici e posta gelir. Bu e posta içinde Twitter hesabında bulunan tüm içeriklerin yedekleri bulunmaktadır.

Facebook hesabının yedeğini almak için ise Facebook hesabının sol üst köşesinde bulunan küçük üçgen butonuna basılarak ayarlar bölümüne girilir. Ayarlar bölümüne tıklandıktan sonra açılan menüde ” Facebook verilerinin kopyasını indir ” bölümü çıkacaktır. Bu sekmeye tıklanarak devam edilir ve ” arşivimi başlat ” sekmesi belirir. Bu sekmeye tıklanarak Facebook güvenlik açısından kullanıcının şifresini isteyecektir. Kullanıcı tarafından kullanıcı tarafından şifre girildiğinde gönder butonu aktif hale gelecektir. Gönder butonuna basıldığında Facebook tarafından yedekleme konusunda bir mail alınacağı uyarısı gelir. Bu uyarı ile birlikte kullanıcı e mail adresine girerek buraya gelen linke tıkladığında Facebook içeriğinde bulunan tüm verileri bilgisayarına yedeklemeye başlayabilir.

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız?

Sosyal medya hesaplarının yedeklenmesi, içerikleri ele geçirmek isteyen ard niyetli kişilerin hesapları ele geçirmesi gibi durumlarda yedeklenen hesapların yeniden bir hesap açılarak o hesaplarda kullanmaları açısından oldukça önemlidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir