Nasıl Yapılır

Kapat

Android de Bildirimleri Sesli Dinleme Nasıl Yapılır? Android telefon kullanıcıları gün içerisinde almış oldukları bildirimleri sesli dinleme özelliği ile işlerini aksatmadan gelen bildirimlerden haberdar olabilmektedirler. Android telefonlarda gelen bildirimleri sesli dinlemek mümkündür. Peki Android’de bildirimleri sesli dinleme nasıl yapılır?

Android telefonlarda alınan bildirimlerin sayısı kullanıcıdan kullanıcıya göre değişmektedir. Abone olunan ya da indirilip ve kurulan uygulamaların sıklığına ve çokluğun göre bu durum değişmektedir. Hal böyle olunca kullanıcılar çalışırken, araba kullanırken bu bildirimleri telefonlarını ellerine alıp okumaları mümkün görünmemektedir. Bu durum özellikle araç kullanan kullanıcılar açısından oldukça tehlikelidir. Öncelikle kullanıcıların Audify Notification Reader uygulamasını Android cihazlarını yüklemeleri gerekmektedir. Bu uygulama kurulup yüklendikten sonra çalıştırıldığında kullanıcıların aldığı tüm bildirimler liste olarak gösterilmektedir. Bu uygulama belli bir süre belli bir sayıda bildirimi ücretsiz olarak dinlenmesine olanak sağlamaktadır. Kullanıcılar uygulamadan memnun kalırsa Premium üyelikle uygulamaya ücretli olarak devam edebilmektedirler. Ya da kullanıcılar arkadaşlarını davet ederek ekstra bedava bildirim dinleme hakkı da kazanabilmektedirler. Uygulama oldukça sade bir ara yüze sahiptir.

En büyük handikabı Türkçe dil desteği bulunmamasıdır. Ancak buna rağmen kullanımı oldukça basittir. Giriş ekranına gelerek “Enable Notification Acces ” bölümü aktif hale getirilmelidir. Aktif hale geldikten sonra mevcut tüm bildirimler sesli olarak gelecektir. Ancak bu durumda kullanıcıları rahatsız edebilmektedir. Bunun için sesli bildirim almak istenilen bildirimler seçilerek özelleştirilebilmektedir. Diğer arda kalan bildirimlerden de ya tamamen kurtulunabilir ya da metinsel bildirim alınma olanağı sağlanabilir. Bu özellik de uygulama içerisinde bulunan ayarlar bölümündeki ” Mute Apps ” sekmesinden aktif hale getirilmektedir. Özellikle yoğun iş temposu ve çok sık araç kullanan kullanıcılar için oldukça yararlı olan bu uygulama günden güne kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

694 Okunma 24 Nis 2017

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!