Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Bebek Mevlüdü Nasıl Yapılır

Bebek Mevlüdü Nasıl Yapılır

admin admin - - 7 dk okuma süresi
101 0

Bebek Mevlüdü Nasıl Yapılır

Bebek Mevlüdü Nasıl Yapılır? Heyecanlı bekleyişin ardından mutlu gün geldi ve bebeğinizi kucağınıza aldınız. Tarifsiz mutluluğun ve heyecanın, gün geçtikçe büyümesine tank olarak daha da artması ile güzel günlerin başlangıcına merhaba dediniz. Peki, unuttuğunuz bir şey yok mu? Mesela bebek mevlüdü. Özellikle en heyecanlı kısımlardan biri olarak, hazırlıkları kimi insanlar için günler sürer, kimi insanlar için de sadece organizasyon şirketine güvenilerek gerçekleştirilir. Mükemmel tasarımların ve görsellerin kurulduğu, yemeklerin zengin çeşitlerinin sofralarda yer aldığı ve Kur’an ziyafetinin çekildiği bir gün olarak yaşamanız gereken en mutlu zamanlar arasındadır. Bebek mevlüdü ne zaman okutulur sorusuna en mantıklı ve uygun cevap ise, tabi ki doğum sürecinden 40 gün yani lohusalık bitimini takip eden günün ertesi yapılabilir.

Bebek mevlüdü süsleri nasıl olmalı?

Bebek Mevlüdü Nasıl Yapılır sorusunun ardından süsler neler olmalıdır sorusu geliyor aklımıza. Hayal gücü sınırsızdır. Bunu en iyi değerlendirecek günler arasında yer alan bebek mevlüdü, gerçekleşecek ortamın her köşesinde farklı olarak süsler konumlandırılabilir. Özellikle doğum günü tarzında değil, daha soft sade adeta cennet bahçesine dönüşen ortamlara çevrilmelidir. Süsler, yemeklerin yer aldığı masada, bardaklar üzerinde, şekerler ve meşrubatların katıldığı sürahilerin üzerinde yer alabilir. Oda içerisinde beyaz çiçekler ve tüller konsepte göre hazırlanabilir. En büyük ağırlık ise, sunum yapılacak masaya gösterilmektedir. Tepsilerin içine dahi, nazar boncukları, küçük bebek şekilli şekerler gibi birçok seçenekler tercih edilebilir. Hazırlığı bile günler öncesinden büyük heyecanla başlayan günün en güzel şekilde geçmesi ve misafirlerin büyülenmesi için her alanda temin edilen süsler, kolaylıkla satın alarak evin her yerinde konumlandırılabilir. Bebek mevlüdü süsleri bebeğin cinsiyetine göre, kız ve erkek olarak da tercih edilebilmekte.

Sunum için nasıl menü hazırlanmalıdır?

Başta unutulmaması gereken ve en başköşede olması gerekenler arasında yer alan;

– Mevlüt şekerleri
– Kurabiyeler,
– Süslenmiş çeşitli çikolatalar,
– En az üç çeşit meşrubat
– Meşrubatlardan ayrı tutulan lohusa şerbeti.

Olması gereken en temel ikramlar arasındadır. Mutlak suretle temin edilmesi gerekir. Anne adayları dilerse ekstradan ikram sunumlarında da bulunabilir. Dolma, sarma, köfte, pratik sunum için kısır gibi ek sunumlarla farklılık yaratabilir. Sıra dışı tercihler yapmak istendiği taktirde, masa görselleri arasında ve kapı önlerinde, şık çuvallar asılıp, minik boyutlu şekerler çuval içerisinde misafirlerin ikrama ek olarak alması tercih edilebilir. Self servis veya tek tek tabaklara ikram halinde sunum gerçekleştirilebilir. Mevlüt pastasını da unutmamak lazım.

Masanın orta yerinde en özel yeri pastaya açmak gerekir. Boyutu çağrılan davetlilere göre ayarlanabilir. Tüm bunların gerçekleştirilmesi, bir organizasyon şirketi ile anlaşıldığı taktirde, çok daha uygun rakamlara denk gelmektedir. Nedeni ise, farlı ve bilinçsiz ürün alını yerine, daha tecrübeli ve şık konseptler ayarlanabilmektedir. Ekonomik tasarruf ta gerçekleşmiş olmaktadır. Misafirlerin ayriyeten hayran kalması için bebek mevlüdü menüsü zengin seçeneklerle donatılıp abartılmadan masalarda yer alması ile hem tadımlık hem de birçok ikram yapılmış olur.

Mevlütte annelerin giyimi nasıl olmalı?

Henüz doğum yapalı 40 gün olmuş ve anneler kendini yeni yeni toplamaya başlamıştır. Bu dönemlerde daha dikkatli giyinilmesi ve ameliyat bölgelerinin çok temas ettirilip sıkıştırılmaması için, özellikle dikkat edilmesi gereklidir. Geniş ve rahat hatta mümkünse, elbise tarzında giyim tercihi yapmalıdırlar. Bebek mevlüdünde anne ne giyer denildiği anda akla direk bol elbiseler gelebilir. Fakat tekstil sektörü çok gelişti Akla hayale gelmeyecek kadar mükemmel tasarımlarda elbiseler bulmak mümkündür. Özellikle uzun elbiselerde model ve çeşitler çok zengin içeriklere hakimdir. Renk olarak, tıpkı günün masumiyeti gibi açık renkler, mümkünse beyaz tonları tercih edilmelidir. Siyah renkten oldukça kaçınmalı, masumiyeti simgeleyen renkler tercih edilmelidir.

Tasarımları kısa elbise olarak tercih etmek isteyen anneler için, kabarık etekli, balon etekli modeller tercih edilebilir. Bebeklerini sık sık emzirme ihtiyacı bulunduğu için, üst kısmı daha rahat modeller tercih etmelidirler. Son yıllarda akım haline gelen anne bebek kombinlerini de tercih edebilirler. Bebekle uyumlu takım halinde ve özellikle kız bebeklerin elbiselerinin aynı doku ve renk tasarımında olmasını tercih etmek mümkündür. Unutulmaması gereken en önemli detay, aceleden hareket edip kombini bozmak yerine, mevlüt anında kullanacakları beyaz dantelli tülleri mutlaka bulundurmaları gerekir. Kişilerin tercihine göre, pembe, mavi ve beyaz olarak da değişiklik gösterebilir. Bebek mevlüdü ile ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir