Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. El İşi Becerileri
  4. »
  5. Kavanoz Açacağı Nasıl Yapılır?,Tenis Topundan Kavanoz Açacağı, Tenis Topu İle Kavanoz Açacagı Yapma

Kavanoz Açacağı Nasıl Yapılır?,Tenis Topundan Kavanoz Açacağı, Tenis Topu İle Kavanoz Açacagı Yapma

Arthur Arthur - - 2 dk okuma süresi
158 0

Kavanoz Açacağı Nasıl Yapılır?,Tenis Topundan Kavanoz Açacağı, Tenis Topu İle Kavanoz Açacagı Yapma

Kapakları sıkışan kavanozları açmak zahmetli bir iştir. Kavanoz kapağını ocakta ısıtıp genleşmesini sağlayarak açmak, kavanozu altına vurarak açmayı denemek, kavanozu ters çevirip kaynar su ile dolu bir kapta bir süre bekletmek ya da bir bıçak yardımıyla kavanoz kapağını geçtiği dişlilerden kurtarıp havasını alarak açmak gibi çeşitli yöntemler mevcuttur. Bir diğer yöntem ise sizden daha kuvvetli olduğunu düşündüğünüz birini çağırıp, kapağın kaymaması için de eline bir bez tutuşturup kavanozu açmasını rica etmenizdir. Ancak evinizde bir tenis topu varsa, kolay bir kesim işlemi sonrasında bir çift kavanoz açacağı elde etmeniz de mümkün

Malzemeler:
Tenis topu
Maket bıçağı

Nasıl Yapılır?

1- Kavanoz kapağı açacağı yapmanız için ihtiyaç duyacağınız iki malzemeyi de alın. Maket bıçağı yerine, yeterince keskin olan bir bıçağı da kullanabilirsiniz fakat elinizi kesmemeniz için maket bıçağı kullanmanız daha güvenli olacaktır.

2- Tenis topunu çizgileri takip ederek ikiye ayırın. Topun çizgileri üzerinde birkaç ufak kesik oluşturduktan sonra tamamen kesmeniz, ikiye ayırma işlemini kolaylaştıracaktır.

3- Tenis topunu tamamen ikiye ayırıp kenarlarındaki fazlalıkları da aldığınız zaman bir çift kavanoz açacağı elde edeceksiniz. Tenis topundan yaptığınız kavanoz açacağınızla, artık fazla güç sarf etmenize gerek kalmadan kavanozlarınızı açabilirsiniz.

4- Tenis topundan yapacağınız açacağınıza bir çift göz ekleyerek Pacman’e benzeyen bir açacağa sahip olmanız da mümkün.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir