Nasıl Yapılır

Kapat

Küs insanlar Nasıl Barıştırılır ? Herkesin kendi hayatı vardır. Bunu okuyan kişi olarak sizin de var ve hepimiz farklı hayata farklı bir pencereden bakarız. Ev, iş, okul ve daha fazlası olmak üzere hayatımız çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Bu bölümlerden birinde sorun yaşadığımızda ve duygularımızı yansıtamadığımızda bizi rahatsız eden konu hakkında çevremizdekileri incitebiliriz ve bu da ilişkilerimize hasar verir.

İnsanlar birbirlerine küstüklerinde, sadece fiziksel olarak değil kalben de uzaklaşırlar. Böyle bir durumda eğer aracı olarak onları barıştırmak isterseniz yapmanız gereken her iki tarafla ayrı ayrı konuşmalı, sözleri kesilmeden ve taraf tutmadan sakince dinlenmelidir. Tamamen objektif bir şekilde onlara bu durumun ne hissettirdiğini ve verdikleri tepkinin nedeni sorulmalıdır. Her iki tarafın bakış açısından bakılmalı, orta yol belirlenerek her iki taraf da sakin ve insancıl bir tavırla durumu tartışmalıdır.

Eğer size küsen bir kişiyle barışmak istiyorsanız. Önce kendinize küsmesine neden olan durum karşısında ilk ne hissettiğinizi ve hangi düşüncenin aklınıza düşmesi sonucu istenmeyen bu durum içerisine düştüğünüzü sorun. Kendinize dürüst olun haklı da olabilirsiniz, haksız da. Haksız olduğunuzu fark ettiğiniz durumda bunu kabul edin, böyle şeylerin olabileceğini herkesin hata yapabileceğini hatırlayın. Aynısı siz haklı olduğunuz zamanlar için de geçerli.

Küs insanlar Nasıl Barıştırılır ?

Küstüğünüz kişiyi düşünün acaba size neden öyle davrandı, neden sizinle o şekilde konuştu. Bu soruları ve aklınıza gelen daha fazlası varsa onları da sorun. Sakin bir ruh haline sahip olduğunuzda sorun yaşadığınız kişi ile yüz yüze konuşun, neden bu kadar incindiğinizi ve karşınızdakinin ne hissettiğini, onu incitip incitmediğinizi sorun.

Karşınızdaki kişiyi sözünü bitirene kadar bekleyin, onun duyguları ve düşünceleri hakkında yorum yapmadan sadece aklınıza takılanları konuşun. Eğer haksızsanız özür dileyin. Herkes hata yapabilir, bu insanların en temel özelliğidir. Hatanızı anlayıp özür dilemek erdem, özrü kabul etmek ise olgunluktur.

6.137 Okunma 02 Oca 2017

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorumlar(2)
  • Bilge
   Bilge Ağustos 18, 2021

   Benim baba tarafından bazı akrabalarım küs onları nasıl barıştırabilirim?

  • Ece
   Ece Nisan 7, 2022

   Ben 10 yaşındayım annem ve babam 1.gün barisiyorlar 2. İse küsüyorlar ben bu kavgalar nedeniyle sınavlardan hep 45 67 50 28 alıyorum annem sabah barisiyorlar akşam bağırıp kavga ediyorlar bezdim artık her gün kavga annem ve babam küs olması içimi parcaliyo mektup yazmışmiştim yırtim sinirden çünkü annem babam küs olduğunda ölmek istiyorum akşamları çay keyfimiz oluyo ama ben bi bok yemek istemiyorum dua edin


Sen de Yorumla!