Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Faydalı Bilgiler
  4. »
  5. Mükemmel Eyeliner Nasıl Çekilir – Eyeliner Sürme Teknikleri

Mükemmel Eyeliner Nasıl Çekilir – Eyeliner Sürme Teknikleri

admin admin - - 3 dk okuma süresi
53 0
Mükemmel Eyeliner Nasıl Çekilir - Eyeliner Sürme Teknikleri

Mükemmel Eyeliner Nasıl Çekilir – Eyeliner Sürme Teknikleri. Hanımlar makyaj ve saç konusunda diğer her şeyden daha dikkatli ve ilgilidirler. Güzelliklerine güzellik katan önerileri ve ipuçlarını asla kaçırmayan hanımlar, eyeliner çekmek söz konusu olduğu zaman sıkıntıya düşebiliyorlar. Bunun sebebi elbette ki elleri alışkın olmadığından dolayı eyeliner çekmeyi bilmemelidir. Sürekli kuaföre giderek eyeliner sürdürmek yada sürmeyi bilen arkadaşlarını beklemek de bir yere kadar olacağından, en güzeli eyeliner çekmeyi öğrenmek olacaktır. İlk başlarda titreyen eller ve tam kontrol sağlayamama yüzünden düzgün bir çizgi çekmek mümkün olmayabilir. Hatta iki gözün birbiriyle eşit olmaması yaşanan en büyük sorunlar arasındadır. Fakat zaman içerisinde tüm bu problemler aşılacak ve mükemmel eyeliner nasıl çekilir öğrenilecektir. Bu süreçte bazı videolara göz atmak, bilirkişilerden taktikler almak ve konuyla ilgili makaleler okumak yapacağınız ilk şey olacağından, size yardımcı olalım istedik. Peki nasıl çekilir mükemmel eyeliner gelin hep beraber öğrenelim.

Göz yapınızı biliyorsanız sorunu yarı yarıya çözdünüz demektir çünkü; eyeliner çekerken mutlaka göz tipinize göre hareket etmek zorundasınız. Örneğin gözleriniz ufak ise mutlaka eyelinerınızı sadece kedi gözü kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde çok daha ufak hale gelen gözleriniz makyajın da etkisiyle neredeyse kaybolacaktır. Ayrıca ufak gözler kesinlikle ince çizgiler kullanmalıdır. İri gözlere her çeşit eyeliner tarzı yakışmaktadır fakat siz siz olun hepsini deneyerek yüz tipinize en iyi giden çekimi bulun. Eyelinerı sürerken mutlaka gözünüzün orta kısmından başlayın ve kısa kesik çizgiler atarak ön tarafa doğru ilerleyin. Bunu yapmanızın neden eliniz titrediğinde oluşabilecek potlukları önlemektir.

Daha sonra diğer bölgeye geçin ve eyelinerı gözünüzün bitimine kadar uygulayın. Eğer eyelineri burada bırakacaksanız sorun yok fakat kuyruk yapacaksanız mutlaka elinize bir kartvizit alın. Kedi gözü istiyorsanız kartviziti 30 derecelik bir açı ile yukarı doğru tutmanız yeterli olacaktır. Daha düz bir kuyruk istiyorsanız sadece 10 derecelik bir açı kullanmanızı öneririm. Kaş bitiminizi dikkate alarak dıştan gözünüzün iç tarafına doğru çizgiyi ilerletin. Çizginin tamamı ile birleştiğinde son bir hamle ile kuyruğa kalınlık vermek istediğiniz bölgeyi seçerek tekrar üzerinden gidin. Aynı işlemi diğer gözünüze de uyguladıktan sonra kendinize dikkatlice bakın ve eşit olmayan durumlarda kulak çöpü kullanarak eyeliner kurumadan silip tekrar deneyin.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir