Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Okul Makyajı Nasıl Yapılır

Okul Makyajı Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
17 1

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?

Back to school yani okula dönüş makyajı ile yeni sezonu açmış bulunmaktayız. Bu yazıyı liseye gidenler için yazıyoruz. Yani daha sade makyaj olacak birazda. Okul makyajımızı aslında çok doğal yani minimal olması gerekir. Çünkü liselerde genelde makyaj yasak oluyor.

Bunun için cok doğal tonlarda belli olmayacak makyaj uygulanması gerekir. Öncelikle şu konudan bahsetmek isterim ki çoğu liseli öğrencilerin akne problemi oluyor. Bu problem için çözümü aslında akne tedavisi ya da yoğun cilt bakımından geçiyor. Fakat eğer bir akne probleminiz yok ise cildinize fondöten ya da yüz pudrası gibi ürünler uygulamanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Fakat eğer ki böyle bir probleminiz varsa ve kapatmak istiyorsanız bb krem uygulayabilirsiniz. Makyajımızın ilk adı mı bb krem. Cildiniz için en uygun olan kremi kendiniz seçmelisiniz. Fakat şunu bilmelisiniz ki cildinize uygun renkler seçmelisiniz. Bunu ancak yüzünüz ile boynunuz arasındaki bölgede deneyerek bulabilirsiniz. BB kremi yüzünüze iyice yedirmelisiniz uygularken.

İkinci adım aydınlatıcı. Göz altınız genetik olarak mor ise veya o gün çok yorgunsanız göz altlarınıza aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bunu sadece göz altları mor olanlara tavsiye ediyoruz. Aslında çok gerekli bir adım değil. Uygulamaya gözlerinizin en koyu yerinden başlamalıyız. İç kısımdan dışa doğru ilerlemeliyiz. Ve göz altlarımıza iyice yedirmeliyiz. Üçüncü adım yüz pudrası . pudrayı yüzümüze fırça ile uygulamalıyız. Allık sürmenizi okula giderken önermiyoruz. Fark edilebiliyor çünkü.

Diğer bir adım ise rimel uygulaması. Rimeli hafif sürmelisiniz ki çok belli olmamalı fakat kirpiklerinizin belirgin olmalıdır. Kirpiklerinizi de tamamladıktan sonra dudaklara geçebiliriz. Dudaklarımız okul için hafif renkli olabilir. Bunun için dudak nemlendiricileri satılıyor ya da nemlendirici yerine hafif bir parlatıcı uygulaması yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Soft Girl - -

    Okul icin sadece lip balm var yeterli olur mu acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir