Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Yandan Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

Yandan Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
11 0

Yandan Dalgalı Saç Nasıl Yapılır? Yandan Dalgalı Saç Modelleri

Hayatımız boyunca kadınların en güzel yerleri şüphesiz ki çok özendiği saçlarıdır.  Kıyafetimiz harika bile olsa düzensiz taranmış saçlar yüzünden görüntü olarak kötü durabiliriz. Ama kıyafetimize çok özenmezsek bile, yanı sıradan bir şekilde olsa dahi eğer saçlarımız güzelse görüntümüz hoş olabilir.

Bence güzel saçları olan kadınlar diğer kadınlara göre bir adım öndedir. Çünkü güzel saç aynı zamanda kadınlara özgüven aşılar. Elbette bu bakış psikolojikte olabilir. Ama yine de kadınların en güzel aksesuarlarından biri olma özelliğini kaybettirmez. Saçlarımızı yaşantımız boyunca çok farklı modellere koyabiliyoruz. Düz fön çekebiliyoruz. Saçlarımızı hareketlendirebiliyoruz.

Maşayla doğal bukleler verebiliyoruz. Bunların arasında son zamanlarda en moda olan saç şekli şüphesiz ki dalgalı modellerdir. Özellikle yandan ayırtılmış saçlar çok daha modern duruyor. Peki, yandan dalgalı saçlar nasıl yapılıyor? Gelin bu konuya aydınlık getirelim. Öncelikle saçlarımızın temiz olması gerekiyor. Çünkü yağlı saçlarda modeller çok sönük durur. Görüntümüz çok hoş durmaz. Temiz olan saçımızı bir tarak eşliğinde tarayalım.  Saçımızı bir kısma daha fazla düşecek şekilde ayıralım.  Maşamızı fişe takıp ısınmasını bekleyelim.

Bir süre sonra saçlarımızdan azar azar alıp dalgalandıralım. Bu işlemi daha sonra tüm saçımıza uygulayalım. Maşa işlemi bittikten sonra bir tarak alıp tarayalım. Ama çok fazla elektriklenmesine izin vermeyelim. Bu tarama işlemi saç görüntüsünü daha hareketlendirecektir. Ayrıca saçlarımızı daha dolgunlaştıracaktır. Saçlarımızın doğal bir görüntüsü olmalıdır. Çok fazla hareketli olmamalıdır.

Yandan ayırma işlemini istediğimiz kalınlığa göre ayırabiliriz. Saçlarımıza ellerimizle hareket vermemiz daha güzel durabilir. Çünkü bir süre sonra saçlarda ki dalgalar birleşir. Saçlarımız daha ince ve sönük durur. Maşa işlemini saçlarımıza her gün uygulamamız saçlarımızı çok yıpratır. Bu yüzden aralıklarla maşa yapılmalı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir