Nasıl Yapılır

Kapat

Apple Music Ve Spotify için Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır

Apple Music Ve Spotify için Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır? Gerçekten de hem işte hem de okulda ya da hepsini geçtik evinizde de kafanızı rahatlatmak için en iyi eylemlerden biri kulaklıklarınızı taktığınız müziği dinlemek ve bir zamandan sonra uyuduğunuzda sabah telefonlarınızın şarjının düşük olması sizlere büyük bir sürpriz olmaktadır. Bu durum ile karşı karşıya gelmemek isteyen eminim ki bir çok insanlar var ve sizler de bu durum ile karşı karşıya gelmemek için müzikler uygulamasında uyku olan zamanlayıcı ayarlayarak bir adım atabilirsiniz. Stres atmak için bazı insanlar her yerde müzik dinlemek istemektedir. Bunun için de daha çok kulaklıkta dinlemeyi tercih etmektedirler. Kulaklıkta da eğer müzik dinlerken uyursanız uyku zamanlayıcı öncelik olarak ayarlamanız gerektiğini sakın unutmayınız. İphone cihazlarda spotify uygulamasına gerek yoktur. Çünkü iphone cihazlarda zaten dinlediğiniz müziklerin otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi sizlere anlatalım.

İlk önce müzik dosyasını açın sonrada müzik çalar uygulamasından saati açınız. Sonrasında yapacağınız ise denetim olan merkezden zamanlayıcıya basmanız olacaktır. Bu süreyi tamamen sizler belirleyeceksiniz. Bu konuda istediğiniz saati ayarlamada sizler özgürsünüz. Zaten sitemize girdiğiniz zaman nasıl yapabileceğiniz ve nerede hangi yere tuşlayacağınız resimler ile sizlere açıklamalı hallerde verilmiştir. Apple music ve spotify için uyku zamanlayıcı nasıl ayarlanır hakkında her şey ve daha fazlası sitemdedir. İphone cihazı kullanan insanlar istedikleri her şeyi bu sitede bulmuşlardır. Çünkü resimli halinde detaylar ve açıklamaları da burada verilmiştir. Bu apple music uyku moduna almak için gerekli bilgiler burada verilmektedir. Bu işlemi sizler de yapabilirsiniz. Çünkü gerçekten de çok basittir. Hiç bir zaman bu siteden bilgi almaktan vazgeçmeyin ve bu siteden bilgi aldığınız zaman hiç pişman olmayacaksınız.

Apple Music aboneliği nasıl iptal ettirilir?

Apple Tv’de İtunes Filmleri İçin Video Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır?

Apple firması gün geçmiyor ki kullanıcılarının karşısına yeni bir özellikle çıkmasın. Firmanın bünyesine eklediği bu geniş yelpaze arasında Apple TV de oldukça dikkat çeken özelliklerden bir tanesi. iPhone cihazlarınız üzerinde kablosuz bağlantı kurabildiğiniz Apple TV ile iTunes uygulamasından satın aldığınız veya kiralamış olduğunuz filmlerinizi evinizde sinema keyfinde izleyebilme imkanınız var. Apple TV’de iTunes Filmleri İçin Video Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır? yazımızda gelin bu konuyu daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Televizyon elbette ki pek çok insanın hayatında vazgeçilmez bir yere sahip. Apple TV sayesinde uygulamaların televizyon izleme deneyiminizi belirleyici hale geldiğinin farkına varıyorsunuz. Apple TV kullanıcıların karşısına ‘Televizyonun Geleceği’ sloganıyla çıkıyor. Peki Apple TV yalnızca film izlemek için mi kullanılabilir? Apple TV’nin kullanıcılara sunduğu özellikler arasında; cihazlarınızdaki resimleri ve videoları Apple TV ile televizyonunuza aktarabilirsiniz, videolarınızın oynatımını yapabilirsiniz, oyunlarınızı dahi Apple TV ile oynayabilirsiniz.

Apple TV’nin televizyonunuzla kablosuz bağlantı kurabilmesi için internet bağlantısı gerekmekte. İnternet hızınızın düşmesi durumunda filmleri izlerken donma veya görüntü kalitesinde önemli ölçüde düşüşler yaşanmaktadır. Bu tür sorunlar yaşamanızın nedeni de iTunes içeriğindeki filmlerin otomatik olarak ayarlanmış 1080p çözünürlüğünde iniyor olmasıdır. Film keyfinize ara vermemek ve bu tür sorunlar yaşamak istemiyorsanız yapmanız gereken işlemler oldukça basit.

4. Nesi Apple TV’de Video Çözünürlüğü Ayarlama İşlemi:

* Ayarlar-Uygulamalar – iTunes Filmleri ve TV Şovları-Video Çözünürlüğü yolunu takip edin. Karşınıza gelecek kısımda iki adet seçenek bulunmakta. Bu seçeneklerden ‘Standart Çözünürlük’ olanı aktif hale getirin ve işleminizi tamamlayın.

 2. ve 3. Nesil Apple TV’de Video Çözünürlüğü Ayarlama İşlemi:

* Ayarlar-iTunes Store yolunu takip edin. Karşınıza gelecek kısımda iki adet seçenek bulunmakta. Bu seçeneklerden ‘Standart Çözünürlük’ olanı aktif hale getirin ve işleminizi tamamlayın.

Apple Tv Remote’unuzu Kullanarak Nasıl Televizyonunuzu Kontrol Edersiniz?

Televizyon hepimizin hayatının önemli bir parçasıdır. Apple firmasının sunduğu Apple TV ile hedeflenen televizyonların geleceğinin uygulamalarda olduğunun fark edilmesidir. Uygulamaların izleyicilerin izleme deneyimlerinde daha belirleyici hale gelmekte olduğunu düşünen firma ‘Televizyonun Geleceği’ sloganıyla Apple TV’yi geliştirmiştir.

Apple TV kullanıcılara pek çok imkan sağlıyor elbette ki. iTunes üzerinden film satın alma veya kiralama, cihazlarında bulunan video ve resimleri Apple TV ile televizyona aktarma ve bunları televizyonda görüntüleme, oyunları oynama gibi birçok özellik bünyesinde mevcut halde.

Apple TV 4. Neslin üretilmesiyle bir de kumanda eklenmiştir bu özelliğe. Apple TV Remote isimli bu kumandanın kullanımı ne kadar kolaylaştırılmış olsa da kullanıcılar için ayarları yapmak bazen sıkıntı yaratabilmektedir. Bizler de bu yazımızda Apple Tv Remote’unuzu Kullanarak Nasıl Televizyonunuzu Kontrol Edersiniz? sorunuza cevap bulacağız.

Apple TV Remote Kumandanızı Cihaza Tanımlama;

Apple TV takıldığı cihazı otomatik bir şekilde tanımlama ve kontrol işlemleri yapabilme özelliğine sahiptir. Apple TV’niz 4. Nesil bir cihaz ise eğer bu otomatik tanımlama işlemi sırasında Apple TV Remote kumanda bağlantısı da otomatik olarak tanımlama işlemi gerçekleştirecektir. Apple TV Remote kumandanızın kurulumunun otomatik olarak gerçekleşmemesi halinde Apple TV menünüze bakarak sisteme kumandayı elle tanıtmanız gerekmektedir. Ayarlar> Uzaktan Kumanda ve Aygıtlar yolunu takip edin. ‘Ev Sinema Sistemi Kontrolü’ seçeneği altında yer alan ‘Televizyonunuzu Uzaktan Kumanda İle Açın’ seçeneğini etkinleştirin.

Apple TV Remote ile Televizyonu Kontrol Etme;

Kumanda üzerinde seçenekler sunan tuşlar bulunmaktadır. Ses açma / kapama, cihazı uyku moduna alma, ayarlar menüsü, iTunes ekranına kolay bir şekilde bağlanma seçenekleri gibi birçok seçenekler sunmaktadır bu tuşlar kullanıcılara. Bu tuşları kullanarak Apple TV 4. Nesil ile televizyon izleme deneyimizi bir üst seviyeye taşımız olacaksınız.

App Store’ Dan Nasıl Para İadesi Alınır?

Apple, geçmiş senelerde App Store’ dan yanlışlıkla satın alınmış olan öğelere para iadesi sitemini devreye sokmuş bulunmaktaydı. Kullanıcıların yanlışlıkla satın almış oldukları veya satın alıp da beğenmemiş oldukları uygulamaları herhangi bir açıklama belirterek ödemiş oldukları ücreti veya ücretleri geri alabiliyordular. App Store’ dan para iadesi sistemin de uygulama içinde satın alınmış olan yani uygulama içi satın alma gerçekleştirip ailesi zora sokmuş olan çocukların gündeme gelmesinden sonra bu durum gündeme gelmiştir.

App Store’ dan Adım Adım Para İadesi Alma

1. Adım: İlk olarak App Store’ dan “Apple Sorun Bildir” sayfasını açmanız gerekmektedir.

2. Adım: Açmış olduğunuz Apple Sorun Bildir sayfasına satın almış olduğunuz uygulamayı hangi Apple Kimliğiniz ile birlikte satın almış iseniz o Apple Kimliğiniz ile birlikte giriş yapınız.

3. Adım: Apple Kimliğiniz ile birlikte giriş yaptıktan sonra son 60 gün içerisinde satın alınmış olan uygulama, kitap, oyun, müzik ve filmler liste halinde karşınıza çıkacak.

4. Adım: Para iadesini almak istediğiniz içerik veya uygulamaların bölümünde yer almakta olan “Sorun Bildir” bölümüne tıklayınız.

5. Adım: Sorun bildire tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan “Sorun Seç” bölümünden sizin sorununuza en uygun olan seçeneği işaretleyiniz.

6. Adım: Seçmiş bulunduğunuz sorundan sonra ise “Bu Sorunu Açıklayın” bölümüne İngilizce olarak açıklama yazmanız gerekmektedir. Bu adım için ileri derece bir İngilizce bilmenize kesinlikle gerek yoktur. Kaba taslak olarak ” I didn’t want to buy this application. I want refunt.” yazmanız sizin için oldukça yeterli olacaktır.

7. Adım: Apple sizin yapmış olduğunuz açıklamayı dikkate alıyor ve indirmiş olduğunuz uygulamanın ücretini kredi kartınıza 10 gün içerisinde iadesini gerçekleştiriyor. Ve uygulama iade edildikten sonra ise uygulamaya ait güncellemeleri yükleyemeyeceğinizi ve indiremeyeceğinizi belirtmekte fayda var.

597 Okunma 04 May 2017

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!