Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir

admin admin - - 3 dk okuma süresi
10 0

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj yapmak kadar makyaj malzemelerini temizlemekte bir o kadar önemlidir. Çünkü doğru bir şekilde temizlemeyen malzemeler insanın sağlığı için çok kötü bir durum oluşturmaktadır. Örneğin zamanında temizlenmeyen bir allık fırçası kişinin yüzünde sivilce gibi cilt problemlerinin yaşanmasına neden olmaktadır. Bunun yanında iyi temizlenmeyen makyaj malzemeleri zamanla iyi olma özelliklerini de kaybedebilirler. Bunun için bir bayan olarak sizlere tavsiyem her zaman düzenli bir şekilde sahip olduğunuz makyaj malzemelerini temizlemektir.

Peki, makyaj malzemeleri nasıl temizlenir:
Mükemmel bir makyaj için iyi fırçalara sahip olmak gerekmektedir. İyi fırçalarda iyi bir bakıma tabi tutulmuş olan fırçalardı. Bunun için büyük paralar harcayarak aldığımız fırçaları özenle temiz tutmak ideal bir makyaj için şarttır.

Hafta içinde iki kere ya el sabunu ile ya da özel olarak fırçalar için hazırlanmış olan temizleme jelleri sayesinde fırçanızı özenle koruyabilirsiniz. Öncelikle fırçayı ılık su ile hafifçe kıllarını yıkayınız. Daha sonra uygun bir yerde fırçanın kılları boşluğa gelecek şekilde sabit tutup kurutmaya bırakınız.

En önemli malzeme olacağı gibi içinde en çok bakteri bulunduran malzeme de olan makyaj süngeri temizleme işlemi ise gene sıvı el sabunu ile yıkanan süngeri uygun bir ortamda bekletmekle işlem tamamlanmış olacaktır. Fakat makyaj süngeri süre olarak altı ay içinde atılması gereken bir malzeme olarak görülmektedir.

Cımbız ve kirpik kavrayıcı ile ise temizleme jeli sayesinde bu işlemi rahat bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Ayrıca temiz bir bezle kurutmayı unutmayınız. Aksi takdirde pas tutma ihtimali olacaktır. Böylece düzenli bir şekilde temizlenen bu makyaj malzemeleriyle sağlığınızı korumuş olursunuz ayrıca ideal bir makyajı da uygulamış olursunuz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir