Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ev Dekorasyonu
  4. »
  5. Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı

Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
20 0

Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Salon, evin genellikle en ok kullanılan bölümüdür. Bu durum göz önünde bulundurularak salon aydınlatması kullanılmalıdır. Salonun büyüklüğüne, şekline be aldığı ışık oranına göre aydınlatma tercih edilmelidir. Çok büyük salonlarda özellikle de hem yemek odası hem de salon olarak kullanılan ortamlarda iki farklı aydınlatma kullanılabilir. Yemek masasının üzerine yerleştirilecek olan aydınlatma sarkıt şeklinde olabilir ya da avize tarzı bir model tercih edilebilir fakat yemek masasına çok yaklaşmayacak kadar yüksek olması gerekir.

Yemek masası üzerinde yerleştireceğiniz aydınlatmayı uzun ve modern avizelerden tercih edebilirsiniz. Aydınlatma seçimi yapılırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli unsur ise, evin hangi tarza göre döşenmiş olduğudur. Modern dekore edilmiş evlerde modern, klasik dekore edilmiş ortamlarda ise klasik aydınlatma modelleri tercih edilmelidir. Salonun her yerini aydınlatacak nitelikte seçimler yapılmalıdır.

Evinizin daha modern ve şık görünmesi için led aydınlatmalar da kullanabilirsiniz. Küçük salonlarda çok büyük ve gösterişli avize kullanımı önerilmez. Bunun yerine daha sade ve evi aydınlatacak modellere yönelmeniz gerekir. Salonunuzun dekorasyonunu dekoratif abajur ve aydınlatmalar kullanarak da destekleyebilirsiniz.

Zevkinize göre kendiniz için okuma alanı oluşturabilir ya da kullanacağınız renkli ışıklarla bir renk şöleni yaratarak farklı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Sade ve modern döşenmiş evler için yine sade aydınlatmalar kullanılması öneriliyor. Özellikle de son yıllarda modern cam avizeler çok tercih ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir