Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasil Yapilir
  4. »
  5. idrar Lekesi Nasıl Çıkar idrar Kokusu Nasıl Giderilir

idrar Lekesi Nasıl Çıkar idrar Kokusu Nasıl Giderilir

admin admin - - 3 dk okuma süresi
10 0
idrar Lekesi Nasıl Çıkar, idrar Kokusu Nasıl Giderilir

idrar Lekesi Nasıl Çıkar idrar Kokusu Nasıl Giderilir?

idrar Lekesi Nasıl Çıkar idrar Kokusu Nasıl Giderilir, Evinizde küçük çocuğunuz varsa sıkça karşılaşılan bir sorun olan idrar lekesi ve idrar kokusunu çıkarmak için idrarlı elbiseyi ve kumaşı diğer elbiselerden ayrı olarak çamaşır makinesine atın. Gerekli ölçüyü aşmadan deterjan koyun. Deterjan gözüne karbonat ekleyin. Karbonat iyi bir koku gidericidir. Çamaşırlarınız makineden çıkınca eğer hava uygunsa balkona veya açık bir ortama serin. Açık hava iyi bir koku giderme özelliği gösterir.

Kurutmadan sonra çamaşırlarınızı koklayın. Kokunun tam olarak çıkmadığını düşünüyorsanız yıkama ve kurutma işlemlerini ikinci kez gerçekleştirin. Ancak bu kez çamaşırları yıkarken enzim özelliği olan deterjanlar kullanın. Enzim özellikli deterjanlar koku ve leke gidermede oldukça başarılıdır. Enzim giderme özellikli deterjanları marketlerde çeşitli markalarda bulabilirsiniz.

Tuvaletlerdeki idrar kokusunu gidermek için bir püskürtece sirke doldurun. Tuvaletin iç yüzeyine ve klozet kapaklarına sirkeyi püskürtün. Sirke hem kendi keskin kokusuyla idrar kokusunu baskılar hem de mikropları kırar. Temiz bir bezi nemlendirip klozet kapağındaki sirkeyi silin. Sifonu çekip tuvaletteki sirkenin temizlenmesini sağlayın. Sirke yöntemi parke, lavabo ve banyo gibi alanlarda da aynen uygulanabilir.

Koltuklardaki idrar lekesini çıkarmak için bir leğenin içine 2 su bardağı ılık su ile iki su bardağı sirke döküp karıştırın. Bu karışımı bir beze emdirip bu bezin suyunun birazını leğene sıkarak nemli bezle lekeli bölgeyi iyice ovalayarak temizleyin.

Evde oksijenli suyunuz varsa bir bardak oksijenli su ile bir yemek kaşığı karbonatı karıştırıp karışımı bir beze emdirip bu ıslak bezle lekeli alanı silebilirsiniz. Karbonat da sirke de iyi koku gidericilerdir. Ancak sirkenin kendi kokusunu bir müddet ortamda bırakacağını unutmayın. Bu işlemlerden sonra marketten kolayca bulabileceğiniz herhangi bir koku gidericiyi kokulu alana püskürtebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir