Nasıl Yapılır

Kapat

Telefona Adım Sayar Nasıl Ayarlanır

Telefona Adım Sayar Nasıl Ayarlanır ? İlk Adım – Uygulama Yükleme

Öncelikle telefonunuz Android ise Play Store’dan İos ise Apple Store’dan Adım sayar programını indireceksiniz ve uygulamayı açın ve adımları uygulayın.

İkinci Adım – Kullanış

Adım sayar da işleyiş telefonunuzun hareketine bağlıdır. Yani yürürken telefonunuzu cebinize koyarsanız muhtemelen ya fazladan adım sayacaktır ya da az adım sayacaktır. Bunun için yürürken telefonunuzu elinizde tutmanız önem taşır ve bir adım atarken ellerinizi de öne doğru atın yoksa adım yine sayılmayacaktır. Çoğu insanın yaptığı hata adımları ile kollarını aynı anda hareket ettirememesidir. Buna dikkat ederseniz rahatlıkla her adımınızı telefonunuz algılayacaktır.

Üçüncü Adım – Kullanıcıların Yaptığı Hatalar

Her kullanıcı tabi ki programı ilk de test etmeye çalışır. Büyük ihtimalle bir iki adım atar ve çalıştığını görür ve telefonu cebine koyar ve yürüyüşü bittiğinde adım sayısına bakacak iken Adım sayarın saymadığını fark eder. Hâlbuki hata uygulama da değil sizdedir. Uygulama telefonun hareketine bağlı olduğu için cebinizde muhtemelen hareket etmemiştir ve bu yüzden sayamamıştır. O yüzden buna dikkat edin ve bir diğer yaptığınız hata ise uygulamayı açıp başlatıyorsunuz fakat sonra uygulamadan çıkıp müzik ya da başka bir uygulamayı açıyorsunuz. Bu hata da kullanıcıların çok sık yaptığı hatalardan biridir. Diğer bir hata ise bu uygulamayı koşarak kullanmaya çalışması telefonun bu olayı algılaması çok zordur. Adım sayınız doğru olmayacaktır ve son olarak da yine kullanıcıların çok yaptığı hatalardan biri de çok yavaş yürümeleridir. Telefon hiç hareket etmediğinden adımınızı yine algılamayacaktır. Bu hataları yapıp muhtemelen uygulama da hata bulup uygulamayı sileceksiniz.

Dördüncü Adım – Doğru Kullanım

Doğru kullanılan bir Adım sayar işinizi rahatlıkla görür. Eğer yukarıda ki adımları güzel bir şekilde yaparsanız uygulamanız hata vermeden çalışacaktır. Bütün adımları yaptığınız halde uygulama çalışmaz ise başka bir Adım sayar uygulaması yükleyin ve yeniden deneyin.

27.400 Okunma 02 Oca 2017

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • Asiye Dağ
      Asiye Dağ Kasım 21, 2022

      Adım sayarım Ayfon telde çalışırken samsun galaksi a13 de çalışmıyor neden ???


Sen de Yorumla!